Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Świętokrzyscy policjanci podsumowali długi czerwcowy weekend!

78 kierujących „na podwójnym gazie”, 22 kierowców, którzy pożegnali się z uprawnieniami na najbliższe 3 miesiące, 7 wypadków drogowych, 7 rannych osób i jedna ofiara śmiertelna – tak w statystykach wyglądał długi czerwcowy weekend na świętokrzyskich drogach.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Długi czerwcowy weekend to już historia. Nad bezpieczeństwem mieszkańców województwa, jak również odwiedzających  region czuwali świętokrzyscy policjanci. 

Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych.

Od 15 czerwca mundurowi zatrzymali 78 kierujących będących pod wpływem alkoholu. W trakcie długiego weekendu 22 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W czasie tych kliku wolnych czerwcowych dni na drogach w  regionie doszło do 7 wypadków drogowych, w których 7 zostało rannych, a jedna poniosła śmierć.

Ostatniego dnia długiego weekendu, świętokrzyscy policjanci dbali o bezpieczne powroty osób przemieszczających przez nasz region. Najczęściej interweniowali w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Tylko wczoraj (19 czerwca) ujawnionych zostało, aż 487 tego typu wykroczeń, w tym 287 w rejonie przejść dla pieszych.

– Bardzo cieszy nas fakt, że nie odnotowaliśmy w ostatnich dniach żadnego utonięcia. Przypominamy, że w ubiegłym roku podczas długiego czerwcowego weekendu doszło do trzech tego typu tragedii. Akweny na terenie województwa nadzorowane są przez policjantów, ale najważniejsze w kontakcie z wodą jest zachowanie zdrowego rozsądku. Taką też postawą wykazali się w minionych dniach wypoczywający w naszym regionie – podsumowują świętokrzyscy policjanci. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this