Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyskie: Dwóch mężczyzn utonęło podczas spływu kajakowego Nidą!

Dwóch mężczyzn utonęło podczas spływu kajakowego rzeką Nidą w miejscowości Sobowice (woj. świętokrzyskie). Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia – poinformowała w sobotę sierż. szt. Beata Soboń, rzeczniczka prasowa jędrzejowskiej policji.

Zdjęcie ilustracyjne: Freepik

Informację o wypadku podczas spływu kajakowego służby ratunkowe otrzymały po godzinie 15 w sobotę. W wyprawie uczestniczyło dziewięć osób ze Śląska.

„W pewnym momencie uczestnicy spływu zauważyli, że jeden z kajaków, którym płynęło dwóch mężczyzn, jest pusty. Grupa zawróciła i podjęła z wody dwóch współtowarzyszy. Na miejsce przyjechały dwa zespoły ratownictwa medycznego. Ratownicy podjęli czynności wobec obu poszkodowanych” – poinformował PAP brygadier Tomasz Szymański z Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie.

Jak przekazała PAP sierż. szt. Beata Soboń, rzeczniczka prasowa komendanta powiatowego policji w Jędrzejowie, życia mężczyzn – w wieku 39 i 46 lat – nie udało się uratować. Nikomu z pozostałej siódemki uczestników spływu nic się nie stało.

„Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratury. Twa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności zdarzenia” – dodała rzeczniczka.(PAP)

autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this