Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyskie: Dwóch uczniów ZST w Skarżysku-Kamiennej zatrzymało pijanego kierowcę!

Dwóch uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej zatrzymało pijanego sprawcę kolizji drogowej. 34-latek prowadził auto mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

fot. Świętokrzyska Policja

Do zdarzenia doszło we wtorek na ulicy Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej. W zaparkowane audi uderzyło cofające bmw. Zachowanie kierowcy tego drugiego samochodu wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

– Świadkami całej sytuacji byli dwaj uczniowie popularnego „Elektryka”+, którzy zabrali mu kluczki od auta i powiadomili policjantów. Potem udaremnili sprawcy ucieczkę z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zbadali 34-latka alkomatem. Miał w organizmie 2,7 promila. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania, bo stracił je za jazdę po pijanemu – powiedział PAP podkom. Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

fot. Świętokrzyska Policja

Szef skarżyskich policjantów insp. Tomasz Jarosz podziękował w piątek uczniom technikum za właściwe zachowanie i pogratulował godnej naśladowania postawy. Komendant podkreślił, że dzięki zdecydowaniu i odwadze nastolatków być może nie doszło do większego nieszczęścia na drodze. Zaprosił też uczniów do wstąpienia w szeregi policji, oczywiście po zakończeniu edukacji w szkole średniej. (PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this