Znajdź nas na

FAKTY

Radna miejska apeluje o montaż monitoringu:  Pozostawiają puste opakowania, zaśmiecają teren. Hałasują do późnych godzin nocnych!

Na terenie rynku w Denkowie, przy pomptrack-u, w Parku fabrycznym, a także przy kładce na rzece Kamiennej łączącej ulicę Mostową – wśród interpelacji radnych Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego sporo jest tych dotyczących montażu monitoringu. Z podobną propozycją wystąpiła w swojej interpelacji radna Krystyna Dziewięcka. Pisze w niej również o tym, że teren wokół kładki jest miejscem spotkań młodzieży. – Pozostawiają puste opakowania, zaśmiecają teren. Hałasują do późnych godzin nocnych – informuje radna.

Zdjęcie ilustracyjne ulica Mostowa w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Czy przy kładce nad Kamienną w okolicach ulicy Mostowej powinien zostać zamontowany monitoring? Krystyna Dziewięcka, radna Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, która objęła mandat po śmierci Bożenny Morycińskiej w jednej ze swoich interpelacji podkreśla, że teren wokół kładki nad rzeką Kamienną w okolicach ulicy Mostowej w Denkowie, to miejsce spotkań młodzieży, a także „nielegalne wysypisko śmieci”.

– Teren wokół kładki jest miejscem spotkań młodzieży, przyjeżdżają tu samochodami, spożywają posiłki, piją napoje, palą papierosy i inne używki. Pozostawiają puste opakowania zaśmiecając teren. Hałasują do późnych godzin nocnych. W okolice kładki są wyrzucane śmieci. Zdarza się również, że nieznane osoby podjeżdżają samochodami i wyrzucają śmieci, zużyty sprzęt elektroniczny w pobliżu kładki. Założenie monitoringu wyeliminowałoby te negatywne zachowania – w interpelacji z 27 listopada 2023 roku napisała Krystyna Dziewięcka, dodając, że w pobliżu tego miejsca na słupach doprowadzających energię, biegnie światłowód, co zdaniem radnej, obniżyłoby koszty instalacji monitoringu.

Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Wygląda na to, że gmina nie ma jednak pieniędzy na monitoring.

– (…)  informuję, że w chwili obecnej nie ma środków finansowych w budżecie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na realizację zadania polegającego na montażu kamery monitoringu miejskiego obejmującego kładkę na rzece Kamiennej. Niestety Gmina Ostrowiec Świętokrzyski nie dysponuje linią światłowodową w pobliżu ww. ulicy. Światłowód biegnący na słupach oświetleniowych jest światłowodową linią prywatnego operatora. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski nie może korzystać z linii światłowodowej operatorów prywatnych. Najbliższymi punktami dostępu do światłowodu są Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 przy ul. Niewiadomej oraz Miejskie Wodociągi i Kanalizacja przy ul. Mostowej, co powoduje brak możliwości podłączenia monitoringu drogą kablową. Uwzględniając powyższe informuję, że Gmina Ostrowiec Świętokrzyski dokona rozeznania w terenie w sprawie możliwości technicznych podłączenia kamery drogą radiową oraz uzgodni zasadność ze Strażą Miejską i KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim – czytamy w odpowiedzi, pod którą podpisała się Anna Niedbała, Sekretarz Miasta Ostrowca Św.

Radnej odpowiedział również Andrzej Kaniewski, Komendant Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Informuje, że rejon zgłoszony przez Krystynę Dziewięcką zakwalifikowany został jako miejsce zagrożone czego skutkiem są prowadzone od dnia 7 grudnia 2023 roku działania prewencyjne. 

– Patrole interwencyjne Straży Miejskiej codziennie w godzinach popołudniowych  wieczornych będą kontrolować wskazany rejon pod kątem gromadzenia się młodych osób, spożywania alkoholu, zaśmiecania, zanieczyszczania terenu oraz zakłócania ładu i porządku publicznego. Odpowiedzialnym za realizację tego zadania jest Marek Pastuszka kierownik referatu działań prewencyjnych. Kwestia montażu dodatkowej kamery w tym rejonie zostanie rozważona i poddana analizie pod kątem możliwości technicznych i finansowych jej realizacji – wyjaśnia komendant.

Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Do tematu wrócimy.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this