Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyskie: Senior w krótkich spodenkach i kapciach szedł krajową „7”!

Schorowany senior szedł w krótkich spodenkach i kapciach drogą krajową S-7, obok przejeżdżających samochodów. Dzięki szybkiej reakcji kierowców i mundurowych ta historia zakończyła się szczęśliwie, a cierpiący na zaniki pamięci mężczyzna trafił do szpitala.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Tuż po godzinie 7.30 w czwartkowy poranek do dyżurnego skarżyskiej, policyjnej jednostki wpłynęło niecodzienne zgłoszenie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że ulicą Krasińskiego idzie starszy mężczyzna ubrany jedynie w bluzę, krótkie spodenki i kapcie. Na miejscu pojawili się mundurowi, jednak ani rozpytywani przechodnie, ani mundurowi nie napotkali seniora. Po kilku minutach mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem kierowcy jadący krajową „7”, zauważyli idącego po krawężniku ekspresówki mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Na pasie trasy S-7 ujrzeli pieszego idącego w kierunku Szydłowca. Rzeczywiście ubrany był tak, jak podano w zgłoszeniu. 

Okazał się nim 76-letni mieszkaniec powiatu szydłowieckiego. Kontakt z nim był utrudniony, miał na nogach otarcia naskórka. Stróże prawa przewieźli mężczyznę do skarżyskiego szpitala. W międzyczasie mundurowi ustalili, że 76-latka szukają także ich koledzy z szydłowieckiej komendy. Cierpiący na zaniki pamięci senior wyszedł z miejsca zamieszkania około północy.

Zarówno szybka reakcja świadków, jak i natychmiastowe działanie policjantów przyczyniły się do szczęśliwego finału opisanej historii.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this