Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyskie: W związku ze śnieżycami trudne warunki na drogach!

Śnieżyce utrudniają jazdę po drogach woj. świętokrzyskiego. Większość tras w regionie jest biała lub utrzymuje się na nich błoto pośniegowe. Intensywnie sypie m.in. w rejonie Kielc, opóźnionych jest wiele linii autobusowych – informują służby.

Roztoka, 01.01.2021. Droga w okolicy Roztoki (woj. podkarpackie), 1 bm. W sylwestrową noc w części Podkarpacia spadł śnieg. (dd/jm) PAP/Darek Delmanowicz

W piątek po południu śnieżyce nawiedziły Świętokrzyskie. Trudne warunki panują na drogach całego regionu. „Trwa intensywne oczyszczanie jezdni, ale warunki do jazdy są trudne. Opady przemieszczają się z zachodu na wschód. Obecnie najintensywniej sypie w rejonie Kielc” – powiedział PAP dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA w Kielcach.

Lokalnie na drogach jest bardzo ślisko. Utrudnienia występują szczególnie przy wzniesieniach m.in. na Raszówce na trasie krajowej 74, gdzie przejazd częściowo blokują ciężarówki.

Duże korki tworzą się w stolicy regionu, szczególnie na trasach wyjazdowych. Miasto patrolują obecnie 24 pługopiaskarki, ale w większości miejsc ulice są białe.

Z powodu trudnych warunków atmosferycznych opóźnione są kursy miejskich i podmiejskich linii autobusowych. Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, część połączeń została skrócona i odwołana. Autobusy omijają niektóre przystanki. Zmiany obejmują około 20 linii.

Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu wydał dla woj. świętokrzyskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Śnieżyce są prognozowane w piątek do godz. 21.

Synoptycy prognozują opady, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 10 cm. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this