Znajdź nas na

FAKTY

Pacjenci Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii będą mogli korzystać z nowego sprzętu diagnostycznego!

Zakup nowego sprzętu będzie możliwy dzięki wsparciu finansowemu ze środków budżetu województwa. Dzisiaj w obecności wicemarszałka Marka Bogusławskiego, dyrektor szpitala Piotr Kiełbowski i z-ca dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych – Grzegorz Kaleta oraz przedstawiciel PARTNER4MEDICINE, firmy dostarczającej sprzęt medyczny, podpisali umowę na zakup tomografu komputerowego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Kupno nowego tomografu komputerowego dla Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii było konieczne ze względu na zużycie sprzętu diagnostycznego, dotychczas wykorzystywanego podczas badań prowadzonych u pacjentów szpitala.

– Nowy sprzęt diagnostyczny jest bardzo potrzebny do prawidłowej oceny stanu zdrowia pacjentów, przyjmowanych do szpitala w Morawicy, aby  m.in. szybko, dokładnie i kompleksowo zdiagnozować i odróżnić przypadki schorzeń psychiatrycznych od urazów, chorób o podłożu somatycznym i jak najszybciej wdrożyć procedury terapeutyczne – podkreślił wicemarszałek Marek Bogusławski.

Zadanie „Zakup tomografu komputerowego z wyposażeniem wraz z dostosowaniem pomieszczeń dla Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy” realizowane jest w ramach projektu „Rozwój infrastruktury Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy na rzecz zapewnienia kompleksowej opieki nad pacjentami z zaburzeniami psychicznymi”.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Poprzedni tomograf komputerowy, wykorzystywany w szpitalu działał od 2006 r. i mocno się zużył, był już awaryjny, konieczna była jego wymiana – powiedział Piotr Kiełbowski dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii. – Szacujemy, że około 10-15 procent pacjentów przyjmowanych do szpitala, poddawanych jest badaniom tomografem przy wstępnej diagnostyce. W ciągu roku to około tysiąca osób.

Zadanie finansowane jest z budżetu województwa świętokrzyskiego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020:

  1. Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej wynosi 741 023,13 zł
  2. Kwota dofinansowania z budżetu województwa świętokrzyskiego wynosi 1 173 000 zł
  3. Szpital zawnioskował o zwiększenie dofinansowania z budżetu województwa o 300 000 zł
  4. Pozostała kwota to wkład własny szpitala.
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Sprzęt diagnostyczny do Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii dostarczy firma „PARTNER4MEDICINE” Sp. z o.o. z Leszna.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this