Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Świętokrzyskie: wybuch gazu w domu w Rogowie; zginęła 82-letnia kobieta!

Zmarła 82-letnia kobieta, która została poszkodowana w porannym wybuchu w domu jednorodzinnym w miejscowości Rogów (Świętokrzyskie). Trwa rozbiórka budynku – przekazał st. kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej.

Fot. KP PSP Końskie

Do wybuchu w domu jednorodzinnym w miejscowości Rogów w powiecie koneckim w woj. świętokrzyskim doszło we wtorek około godziny 8. Z pierwszych ustaleń wynika, że eksplodowała butla z gazem.

Jak relacjonował st. kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej, z relacji świadków wynikało, że pod gruzami mogą znajdować się dwie osoby. Kilkudziesięciu strażaków prowadziło akcję ratunkową.

Ostatecznie służby ratunkowe ustaliły, że w budynku przebywała tylko 82-letnia kobieta. Po godzinie 10.30 st. kpt. Marcin Bajur przekazał, że ratownikom udało dostać się do poszkodowanej. Niestety jej życia nie udało się uratować.

„Zespół ratownictwa medycznego odstąpił od czynności ze względu na liczne obrażenia ciała” – przekazał strażak.

Wskutek wybuchu zawaleniu uległo 3/4 budynku. Obecnie trwa rozbiórka fragmentów ścian, które przetrwały wybuch i mogą zagrażać bezpieczeństwu.

Na miejscu pracuje 10 zastępów straży pożarnej, w tym grupa poszukiwawczo-ratownicza z Kielc.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this