Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Świętokrzyskie: Wybuch gazu w domu jednorodzinnym; trwa akcja ratunkowa!

Trwa akcja ratunkowa w miejscowości Rogów w powiecie koneckim (Świętokrzyskie), gdzie w jednym z domów doszło prawdopodobnie do wybuchu gazu. Budynek został niemal całkowicie zniszczony. Pod gruzami mogą znajdować się dwie osoby – poinformowały służby ratunkowe.

Rogów, 22.08.2023. Miejsce wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Rogowie (pw. konecki), 22 bm. W wyniku eksplozji budynek został niemal całkowicie zniszczony. Pod gruzami mogą znajdować się dwie osoby. Trwa akcja ratunkowa. Na miejscu pracuje siedem zastępów straży pożarnej, na miejsce udaje się także grupa poszukiwawczo-ratownicza z Kielc. (amb) PAP/KP PSP Końskie

rawdopodobnie do wybuchu butli z gazem doszło we wtorkowy poranek w jednym z domów w miejscowości Rogów w powiecie koneckim. Jak przekazał st. kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej, z relacji świadków wynika, że pod gruzami mogą znajdować się jedna lub dwie osoby. „Trwa odgruzowywanie. Zawaleniu uległo 3/4 budynku” – przekazał st. kpt. Bajur.

Fot. KP PSP Końskie

Na miejscu pracuje obecnie siedem zastępów straży, 35 ratowników, w drodze jest grupa poszukiwawczo-ratownicza z Kielc.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this