Znajdź nas na

FAKTY

Synoptyk IMGW: w nocy silne opady śniegu i wiatr!

W nocy z piątku na sobotę w całym kraju opady śniegu. Na południowym wschodzie może spaść ok. 15-17 cm, a na pozostałym obszarze ok. 10 cm. Porywy wiatru wyniosą do 60 km/h i spowodują zawieje i zamiecie śnieżne – poinformował PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Folwarski.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W nocy na południowym wschodzie kraju może spaść ok. 15-17 cm. Podobnie będzie w Małopolsce, na Śląsku i bliżej centrum. Na pozostałym obszarze spadnie ok. 10 cm śniegu. Nad ranem na wschodzie mogą wystąpić opady marznące. Lokalnie mogą też wystąpić mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna wyniesie od minus 5 stopni Celsjusza na zachodzie i Pomorzu, do ok. minus 1 lub zera stopni w przeważającej części kraju.

Wiatr będzie umiarkowany w całym kraju, północny i północno-wschodni. Porywy wiatru w głębi kraju wyniosą do 60 km/h a nad morzem do 65 km/h.

W sobotę strefa najsilniejszych opadów śniegu przeniesie się na północny zachód oraz w pasie od Mazur, przez centrum kraju po Dolny Śląsk. Może tam spaść od 10 do 15 cm świeżego śniegu. Na pozostałym obszarze mniej opadów. Na wschodzie wystąpią opady mieszane deszczu i deszczu ze śniegiem. Rano mogą one przymarzać.

Temperatura maksymalna od minus 2 stopni Celsjusza na południu kraju, a na pozostałym obszarze od zera do 3 stopni. Najcieplej w rejonie Świnoujścia 4 stopnie Celsjusza.

Wiatr będzie dość silny w porywach do 65 km/h w głębi kraju, a na Wybrzeżu do 80 km/h. W południowo-wschodniej części kraju wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W północnej Polsce wiatr z północnego-wschodu i północy. (PAP)

autor: Jacek Buraczewski

bur/ akub/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this