Znajdź nas na

FAKTY

Szkoła w Ćmielowie zyska nowoczesną stołówkę!

Po raz kolejny gmina Ćmielów pozyskała 80 tysięcy złotych na remont stołówki szkolnej. Tym razem modernizacja czeka Szkołę Podstawową Nr 1 imienia im. Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie. – Rok temu dało się unowocześnić i odmienić stołówkę w placówce w Brzóstowej. W tym roku pozyskaliśmy rządowe środki na remont w szkole w Ćmielowie. Szkoła od lat czekała na taką modernizację. Zyskają na tym uczniowie, personel, a także panie kucharki, które w krótszym czasie będą mogły przygotować uczniom zdrowy i pyszny posiłek – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Zdjęcie ilustracyjne: Otwarcie stołówki w w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Mariana Raciborskiego w Brzóstowej , w gminie Ćmielów fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Po raz kolejny jest prowadzona edycja programu „Posiłek w szkole i domu”, który służy temu, aby  mieszkańcy Polski – dzieci, ale także dorośli – seniorzy, którzy są w trudnej sytuacji materialnej, mogli otrzymywać posiłki. Ten projekt realizowany jest przez dwa ministerstwa prze Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a także Ministerstwo Edukacji i Nauki. Jeden z tych elementów został w tej chwili zatwierdzony do realizacji, mianowicie  21 szkół z terenu województwa świętokrzyskiego  otrzyma takie dofinansowanie, w przypadku powiatu ostrowieckiego cztery placówki w Bałtowie, Ćmielowie, Kunowie i Sarnówku w gminie Bodzechów – przypomina Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP. 

Podkreśla, że gminy chętnie korzystają z tego programu, nie jest bowiem wymagany duży wkład własny. Większość środków pochodzi z funduszy rządowych.

80 tysięcy złotych na remont stołówki w Szkole Podstawowej Nr 1 imienia im. Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie pozyskała gmina Ćmielów. 

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W tamtym roku aplikowaliśmy o środki na remont stołówek w Brzóstowej i Ćmielowie, niemniej jednak tylko jedna z nich uzyskała odpowiednią punktację, która pozwoliła na otrzymanie dofinansowania. Pozyskaliśmy wówczas 80 tysięcy złotych. Przy niewielkim wkładzie własnym w wysokości 20 procent wyremontowaliśmy  stołówkę w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Mariana Raciborskiego w Brzóstowej w gminie Ćmielów. Obiecywałam wówczas, że postaramy się o modernizację także w przypadku szkoły w Ćmielowie. Udało się – cieszy się Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Przyznaje, że szkoła od lat czekała na remont właśnie tych pomieszczeń, gdzie przygotowywane i podawane są posiłki dla najmłodszych mieszkańców gminy. 

–  Będziemy mogli przeprowadzić remont, przebudowę i wyposażyć szkołę w nowoczesny sprzęt  kuchenny,  łącznie z  zakupem pieca konwekcyjnego. Zakupimy nową zastawę, szafy chłodnicze, przewidziany jest także remont elementów elewacyjnych. To będzie służyło naszym dzieciom, młodzieży,  a także personelowi szkoły. Nowe sprzęty kuchenne to także usprawnienie przygotowania posiłków dla pań kucharek. Będzie można przygotować zdrowy posiłek w krótszym czasie – wyjaśnia burmistrz. 

O otwarciu stołówki w szkle w Brzóstowej pisaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this