Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Szkoły czynne także w weekendy!

I to nie z powodu wyżu demograficznego, a wprowadzonego programu zajęć rekreacyjno-sportowych z elementami socjoterapii. Koordynatorem projektu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dla uczniów ostrowieckich placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski, mamy dobre wiadomości – do szkół wracają zajęcia rekreacyjno-sportowe z elementami socjoterapii. Szkoły nie będą zamykane w weekendy.

Przez 6 godzin w każdy weekend: w piątki w godzinach od 15.00 do 18.00 i soboty, w godzinach 10.00 do 13.00 wykwalifikowani nauczyciele wychowania fizycznego i terapeuci poprowadzą zajęcia dla uczniów. Zajęcia potrwają do końca roku szkolnego.

Zgodnie z założeniami programu zajęcia organizowane są na terenie należących do szkoły obiektów, a uczniowie mogą korzystać ze sprzętu sportowego, będącego na wyposażeniu szkoły. Programy zajęć sportowych i terapeutycznych opracowują nauczyciele wychowania fizycznego i terapeuci posiadający odpowiednie uprawnienia.

Uczestnicy zajęć będą poznawać podstawowe elementy techniki i zasady gry w różnych dyscyplinach sportu. Będą rozwijali i doskonalili umiejętności w grach zespołowych, sportach indywidualnych i grach rekreacyjnych, a także brali udział w turniejach i konkursach z nagrodami.

Obecność socjoterapeutów na zajęciach ma pomóc dzieciom i młodzieży nie radzącymi sobie z własnymi emocjami, mającymi problemy z kontrolą zachowania, zamkniętymi w sobie lub przejawiającymi inne kłopotliwe zachowania.

Zadanie jest finansowane z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Ostrowiec Świętokrzyski na rok 2019.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this