Znajdź nas na

FAKTY

Szumowski: 2 września powinien być pierwszym dniem normalnej nauki w szkołach!

Drugi września powinien być dniem normalnej nauki w szkołach – ocenił w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zapowiedział też propozycje zmian w przepisach, aby „dać możliwość większej regionalizacji działań”, a także, aby szkoły w powiatach mogły reagować na stan epidemiczny.

Warszawa, 19.06.2020. Minister zdrowia Łukasz Szumowski uczestniczy w siedzibie Ministerstwa Aktywów Państwowych w Warszawie, 19. bm. w konferencji prasowej nt. sytuacji epidemicznej w kopalniach. (tg/dw) PAP/Tomasz Gzell

Szumowski pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o rosnącą w Polsce liczbę nowych zakażeń koronawirusem i przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 1 września, zapowiedział propozycje wprowadzenia przepisów, które dawałyby możliwość elastycznego podejmowania decyzji o powrocie uczniów do szkół w poszczególnych regionach, uzależnione m.in. od sytuacji epidemicznej.

– Będziemy proponowali pewne rozwiązania legislacyjno-prawne, między innymi po to, żeby dać możliwość większej regionalizacji działań. (…) Chcielibyśmy dać szansę do tego, żeby szkoły w powiatach, zależnie od stanu epidemicznego, mogły reagować inaczej, mogły na przykład prowadzić mieszaną edukację zdalną i w klasach, czy dla pewnych grup, gdzie to jest łatwe do wprowadzenia, tylko zdalną – podkreślił minister zdrowia.

Według niego, “to już zależy od lokalnych możliwości danej szkoły, od uwarunkowań epidemicznych”. – I wtedy byśmy mieli naprawdę takie elastyczne reagowanie na sytuację – dodał.

Pytany, czy według jego obecnej oceny, drugi dzień września „powinien być pierwszym dniem normalnej nauki”, Szumowski odpowiedział twierdząco. (PAP)

autor: Mieczysław Rudy

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Przemysław Długosz: Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt to zamach na polskie rolnictwo! Akcja ulotkowo-informacyjna na targowisku miejskim!

FAKTY

Konsultant ds. medycyny rodzinnej: problem z kierowaniem osób z kwarantanny na testy!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this