Znajdź nas na

FAKTY

Szumowski: 2 września powinien być pierwszym dniem normalnej nauki w szkołach!

Drugi września powinien być dniem normalnej nauki w szkołach – ocenił w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zapowiedział też propozycje zmian w przepisach, aby „dać możliwość większej regionalizacji działań”, a także, aby szkoły w powiatach mogły reagować na stan epidemiczny.

Warszawa, 19.06.2020. Minister zdrowia Łukasz Szumowski uczestniczy w siedzibie Ministerstwa Aktywów Państwowych w Warszawie, 19. bm. w konferencji prasowej nt. sytuacji epidemicznej w kopalniach. (tg/dw) PAP/Tomasz Gzell

Szumowski pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o rosnącą w Polsce liczbę nowych zakażeń koronawirusem i przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 1 września, zapowiedział propozycje wprowadzenia przepisów, które dawałyby możliwość elastycznego podejmowania decyzji o powrocie uczniów do szkół w poszczególnych regionach, uzależnione m.in. od sytuacji epidemicznej.

– Będziemy proponowali pewne rozwiązania legislacyjno-prawne, między innymi po to, żeby dać możliwość większej regionalizacji działań. (…) Chcielibyśmy dać szansę do tego, żeby szkoły w powiatach, zależnie od stanu epidemicznego, mogły reagować inaczej, mogły na przykład prowadzić mieszaną edukację zdalną i w klasach, czy dla pewnych grup, gdzie to jest łatwe do wprowadzenia, tylko zdalną – podkreślił minister zdrowia.

Według niego, „to już zależy od lokalnych możliwości danej szkoły, od uwarunkowań epidemicznych”. – I wtedy byśmy mieli naprawdę takie elastyczne reagowanie na sytuację – dodał.

Pytany, czy według jego obecnej oceny, drugi dzień września „powinien być pierwszym dniem normalnej nauki”, Szumowski odpowiedział twierdząco. (PAP)

autor: Mieczysław Rudy

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this