Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

TCS – Kubacki wygrał kwalifikacje w Garmisch-Partenkirchen!

Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje do drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Za nim uplasowali się Słoweńcy: Anze Lanisek i Timi Zajc. W niedzielę na Grosse Olympiaschanze wystartuje pięciu Polaków. Jan Habdas nie znalazł się w czołowej „50”.

epa10381707 Dawid Kubacki of Poland reacts after his jump during the second round for the first stage of the 71st Four Hills Ski Jumping Tournament in Oberstdorf, Germany, 29 December 2022. EPA/Anna Szilagyi Dostawca: PAP/EPA.

Kubacki skoczył 140,5 m. Był to najdłuższy skok w kwalifikacjach. Lanisek uzyskał 138 m i przegrał z Polakiem o 1,2 pkt. Zajc poszybował na 138,5 m.

Piotr Żyła wylądował na 135,5 m i zajął czwarte miejsce. Kamil Stoch był siódmy (132,5 m), Paweł Wąsek skoczył 126,5 m i uplasował się na 13. pozycji. Stefan Hula uzyskał 45. lokatę po skoku na odległość 114,5 m.

Jedynym z Polaków, który nie przeszedł kwalifikacji był Jan Habdas. Skok na 110 m wystarczył mu do zajęcia 58. miejsca.

Podczas Turnieju Czterech Skoczni w pierwszej serii konkursu zawodnicy rywalizują w parach w systemie KO. Kubacki zmierzy się z Amerykaninem Deckerem Deanem, Żyła z Finem Antti Aalto, Stoch z Włochem Francesco Ceconem, Wąsek z Norwegiem Johannem Andre Forfangiem, a Hula trafił na Halvora Egnera Graneruda z Norwegii.

Konkurs Pucharu Świata w Garmisch-Partenkirchen odbędzie się w niedzielę 1 stycznia o godzinie 14.00. Po pierwszych zawodach w Oberstdorfie liderem Turnieju Czterech Skoczni jest Granerud. Drugie miejsce zajmuje Żyła, a trzeci jest Kubacki. (PAP)

mg/ cegl/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this