Znajdź nas na

SPORT

Miejski Klub Sportowy Świt Ćmielów będzie miał swój hymn?

Podczas poniedziałkowego (9 stycznia) posiedzenia Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia, Sportu Rady Miejskiej w Ćmielowie, Jacek Bryła, radny Rady Miejskiej w Ćmielowie podzielił się pomysłem na stworzenie hymnu (słów i melodii) dla Miejskiego Klubu Sportowego Świt Ćmielów. Podkreślał, że potrzebna jest otoczka do wydarzeń sportowych, która m.in. zachęciłaby młodych ludzi do gry w Klubie. Z pomysłem radnego zgadzają się zarówno Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego Domu Kultury, jak i Paweł Ozimkiewicz, wiceprezes Miejskiego Klubu Sportowego Świt Ćmielów.

Źródło: FBMKS Świt Ćmielów

Kto będzie twórcą hymnu dla piłkarzy Klubu Świt Ćmielów? Pomysłodawcą na jego stworzenie jest Jacek Bryła, radny Rady Miejskiej w Ćmielowie.  

– Mamy dom kultury, muzyków i tu proponowałbym zwrócić się w ramach Klubu do tych instruktorów, że może właśnie go stworzymy. Bo chodzi o całą tę otoczkę, aby tą piłką się bawić – mówił  podczas poniedziałkowego posiedzenia Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia, Sportu Rady Miejskiej w Ćmielowie, Jacek Bryła.    

Pomysłów na sposoby stworzenia hymnu jest kilka. Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie przypomina, że pomysł radnego pojawił się już jakiś czas temu, ale niestety nie było wtedy warunków, aby go zrealizować.

Posiedzenie Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia, Sportu Rady Miejskiej w Ćmielowie
Źródło: Youtube Gmina Ćmelów

– Bardzo fajnie, że pan Jacek wrócił do tego pomysłu. Podczas najbliższego,  sobotniego koncertu zapytam naszych instruktorów muzycznych, czy byliby zainteresowani nagraniem muzyki do takiego hymnu. Skontaktuje się również z zarządem Miejskiego Klubu Sportowego Świt Ćmielów, być może mają na to inny pomysł, a może ogłosimy wspólny konkurs na słowa do hymnu. Zobaczymy. Myślę, że utalentowanych mieszkańców naszej gminy nie brakuje – mówi Wioletta Rogala-Mazur.   

fot. FM MKS Świt Ćmielów

Również Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa uważa, że hymn, to bardzo dobry pomysł.

– Nigdy w historii, z tego co mi wiadomo, Świt Ćmielów nie miał swojego hymnu. My zmieniamy rzeczywistość. Idziemy ku przyszłości, dlatego jest to fajny pomysł. Może ogłoszenie konkursu na napisanie takiego hymnu byłoby najlepszym rozwiązaniem. Naszym mieszkańcom talentów nie brakuje.  Pokazali to podczas konkursu  na „Koncepcję Jubileuszowej Maskotki Ćmielowskiej z okazji 515-lecia Nadania Praw Miejskich”. Wygrał Pan Imbryczek, projektu Zuzanny Misiek, który na trwałe wpisał się już w krajobraz Ćmielowa. Takie konkursy to również forma krzewienia naszego lokalnego patriotyzmu. Na pewno będziemy jeszcze na temat sposobu tworzenia i wyboru takiego hymnu rozmawiać z Klubem Świt Ćmielów i domem kultury – wyjaśnia Joanna Suska.

Za stworzeniem hymnu jest również Paweł Ozimkiewicz, wiceprezes Miejskiego Klubu Sportowego Świt Ćmielów, który uważa, że do stworzenia muzyki można by zaangażować lokalnych muzyków. Jego zdaniem hymn powinien być nowoczesny, a swoim brzmieniem powinien nawiązywać do najnowszych trendów muzycznych. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this