Znajdź nas na

FAKTY

To będzie niezwykły grudzień w gminie Ćmielów!

Rozświetlenie porcelanowego Rynku, przejazd Świętego Mikołaja, a także mikołajkowa zabawa dla dzieci – grudzień w gminie Ćmielów pełen będzie przedświątecznych atrakcji.

fot. Łukasz Grudniewksi/naOSTRO.info

Już w grudniu na mieszkańców gminy Ćmielów czekać będzie mnóstwo przedświątecznych atrakcji. 2 grudnia w gminie pojawi się nie kto inny, jak sam Święty Mikołaj. 

– Czas przedświąteczny to ten czas, gdy gminę Ćmielów odwiedza Mikołaj. Każdy, bez względu na wiek, gdy tylko ma na to ochotę, może się z nim spotkać. Mam już potwierdzenie, że w tym roku zawita do nas w sobotę, 2 grudnia. Wraz ze Śnieżynkami i Elfami wybierzemy się z nim we wspólną podróż po naszej gminie. Nie ominiemy żadnej z miejscowości – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Przypomina, że każdego roku Mikołaj porusza się innym pojazdem. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Były już sanie na kołach, czerwony autobus, nowy wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ćmielowie. W tym roku Mikołaj również zaskoczy mieszkańców. Nie mogę jednak zdradzić, jakim pojazdem będzie podróżować – wyjaśnia burmistrz.

Trasa przejazdu gościa z dalekiej Laponii rozpocznie się o godzinie 10.00 przy Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Zakończy się po godzinie 16.30 w Grójcu i Kraskowie. Poniżej prezentujemy orientacyjne godziny przejazdu Mikołaja. Aktualną trasę śledzić będzie można poprzez FB Gminy Ćmielów. 

Źródło: Gmina Ćmielów

– Podczas swojej wizyty w sołectwach gminy Ćmielów, Mikołaj oprócz słodyczy, będzie miał również zaproszenia na Gminne Mikołajki. Te odbędą się dzień później, bo w niedzielę, 3 grudnia. Ze względu na niepewną pogodę i niskie temperatury, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców, zorganizujemy je w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie – zapewnia Joanna Suska.

Fot, Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wśród licznych atrakcji znajdą się: malowanie mrozem, Elfiaste zawijasy, listy dla zapominalskich, ścianka fotograficzna, zimowe świece, stanowisko z grami drewnianymi, dmuchańskie, lapońskie magnesy czy stroiki ze słoików. Obowiązuje obuwie zmienne. Ten wyjątkowy dzień uatrakcyjnią także warsztaty przygotowane przez pracowników Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. 

– Nie mogło nas zabraknąć w tym tak radosnym dniu. Naszym pracownikom pomysłów nie brakuje. Panie przygotowały mnóstwo kreatywnych zabaw i warsztatów. Nie mogliśmy zawieść dzieci z naszej gminy. Na pewno będzie też bardzo dużo słodkości – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego Domu Kultury.  

Źródło: Gmina Ćmielów

Kolejną szansą na spotkanie z Mikołajem będzie rozświetlenie naszego porcelanowego Rynku.

– A to nastąpi 6 grudnia o godzinie 17.00. Zapraszam wszystkich tych, którzy w tym szczególnym dniu chcą być z nami. Ten zrewitalizowany Rynek w swej oprawie nie został wyeksponowany całościowo. Są pewne ozdoby, które zostawiłam na ten czas przedświąteczny, aby nasze centrum przypominało o zbliżających się świętach. Mam nadzieję, że ten radosny dzień spędzimy wszyscy razem, ciesząc się ze zbliżających Świąt – podsumowuje Joanna Suska.

Źródło: Gmina Ćmielów

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this