Znajdź nas na

FAKTY

Trwa metamorfoza ćmielowskiego domu kultury!

Trwa modernizacja Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Metamorfozę przeszło drugie piętro budynku, a wraz z nim oddział biblioteki dla dorosłych i dla dzieci, pomieszczenia gospodarcze, administracyjne, gabinety, korytarze, łazienka oraz sala lustrzana. Obiekt został też częściowo docieplony i pomalowany. A to nie koniec prac. – Ekipa remontowa pracuje pełną parą. Trwają zaawansowane prace na pierwszym piętrze budynku. Pozyskaliśmy też środki na wymianę oświetlenia na sali widowiskowej. To będzie zupełnie „nowy” obiekt, ale z dobrymi tradycjami – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego domu kultury.

Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na taki remont i termomodernizację budynek ćmielowskiego domu kultury czekał od lat. Choć prace wciąż trwają, mieszkańcy już mogą zobaczyć jej pierwsze efekty. Zmienił się kolor i wygląd elewacji zewnętrznej. Do wykonania pozostało tylko docieplenie dwóch ścian zewnętrznych od strony północnej. 

– Zakończony jest remont drugiego piętra budynku. Do biblioteki, zarówno oddziału dla dorosłych, jak i dziecięcego wróciły książki, które mogliśmy postawić na nowoczesnych, estetycznych i przede wszystkim bezpiecznych – regałach. Nowe są okna i drzwi. Na posadzkach położone zostały płytki, które są łatwe w utrzymaniu. Pomalowane zostały ściany. Wiele osób odwiedzając nas pyta, czy powiększyliśmy pomieszczenia na drugim piętrze. Niczego nie zmienialiśmy. Taki efekt przyniosły prace remontowe i odpowiednia kolorystyka – mówi Wioletta Rogala-Mazur. W pomieszczeniach, w których znajduje się biblioteka dla dzieci, w nowe meble doposażony zostanie kącik czytelniczy, w którym odbywają się zajęcia z uczniami ze szkół i przedszkola z gminy Ćmielów. Księgozbiór zarówno literatury dziecięcej, młodzieżowej, jak i dla dorosłych doposażony zostanie w kolejne nowości czytelnicze. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Aktualnie zaawansowane prace remontowe trwają na pierwszym piętrze budynku. Zmieniają się łazienki, sala balkonowa, a także pozostałe pomieszczenia. Odświeżenia doczeka się również sala widowiskowa. 

– Podłoga będzie cyklinowana. Na środkowej części sufitu pojawi się podwieszany sufit z oświetleniem led-owym.  I tu mam też kolejną dobrą informację, pozyskaliśmy kolejne środki na wymianę oświetlenia właśnie w tym pomieszczeniu, które jest w pewnym sensie „sercem” naszego budynku. Wymienione będą także kotary, znajdujące się na scenie – wylicza Wioletta Rogala-Mazur.

Zmieni się także wejście do domu kultury. W planach jest montaż nowoczesnego i estetycznego wiatrołapu. Prace trwają także na scenie, znajdującej się przy domu kultury. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Położone będzie nowe zadaszenie.  Ze sceny znikną śliskie płytki, które stwarzały spore zagrożenie  zwłaszcza podczas  zimowych i jesiennych występów. Zmieniały się bowiem w lodowisko. Teraz położona będzie taka sama kostka, jaka jest wokół domu kultury. To będzie zupełnie nowy budynek, ale z tymi samymi dobrymi tradycjami  – podsumowuje Wioletta Rogala-Mazur. 

Termomodernizacja budynku i modernizacja pomieszczeń wewnętrznych Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie możliwa jest dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Wartość dofinansowania to 2 816 899, 87 zł.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this