Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

To był bardzo spokojny długi weekend na naszych drogach!

To był bardzo spokojny długi weekend majowy na naszych drogach, a kierowcy chyba wzięli sobie do serca apele Policji. Nie doszło do większych kolizji drogowych, nie było tragicznych w skutkach wypadków śmiertelnych, choć zdarzyli się kierowcy na podwójnym gazie!

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podczas minionego majowego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie powiatu ostrowieckiego czuwało 72 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy.

– Wstępnie odnośnie podsumowania długiego weekendu mogę powiedzieć, że siedmiu osobom zatrzymano prawo jazdy na przekroczenie prędkości. Mieliśmy także dwa wypadki, jeden na ulicy Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, drugi na drodze gminnej w miejscowości Miechów (gmina Waśniów). Jeśli chodzi o kolizje drogowe to było ich osiem – tłumaczy aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Funkcjonariusze ujawnili także ośmiu kierujących na „podwójnym gazie” – dwóch kierujących samochodami osobowymi i sześciu rowerzystów.

Przyznaje, że długi weekend na naszych drogach przebiegł bardzo spokojnie, porównywalnie do zeszłego roku.

Kierowcy wzięli sobie do serca apele policji, choć nigdy nie jest tak dobrze, że nie mogłoby być lepiej.

Długi weekend na drogach województwa świętokrzyskiego

Od 30 kwietnia do 5 maja na świętokrzyskich drogach doszło do 15 wypadków, w których 21 osób zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 74 nietrzeźwych kierujących. W trakcie trwania działań 46 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.

Na trasach wylotowych z miast można było spotkać zwiększoną ilość patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory, które zatrzymywały „piratów drogowych”, jednym z nich był obywatel Gruzji, rozpędził swoje Audi do ponad 230 km/h).

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this