Znajdź nas na

FAKTY

To nie był „trzeźwy poranek” dla wszystkich kierujących!

Dwóch nietrzeźwych kierowców i trzech rowerzystów w poniedziałkowy (6 września) poranek zatrzymali ostrowieccy mundurowi podczas rutynowej kontroli drogowej. Niechlubnym rekordzistą jednośladu okazał się 65-letni ostrowczanin, który miał 2 promile alkoholu w organizmie. – Kolejny raz apelujemy do kierujących o to, by przed jazdą sprawdzili czy są trzeźwi, jeżeli poprzedniego dnia spożywali alkohol. W każdej komendzie także w Ostrowcu Świętokrzyskim znajduje się tzw. alkomat, którym można przebadać się przed wyruszeniem w podróż – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Alkomat w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wczoraj (poniedziałek, 6 września) rano na drogach powiatu ostrowieckiego funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadzili 267 kontroli stanu trzeźwości kierujących. Policjanci zwracali uwagę nie tylko na kierujących pojazdami, ale także na rowerzystów. 

Niestety to nie był trzeźwy poranek dla wszystkich kierujących. Podczas tych działań mundurowi zatrzymali 2 nietrzeźwych, którzy jechali pojazdami. Jako pierwszy został zatrzymany 24-letni mieszkaniec gminy Ćmielów. Stróże prawa zatrzymali go do kontroli drogowej w Ćmielowie na ul. Sandomierskiej. Mężczyzna kierował pojazdem marki Opel mając ponad promil alkoholu w organizmie. Drugim nietrzeźwym kierującym okazał się 53-letni ostrowczanin. Został zatrzymany, gdy podróżował ul. Długą. Urządzenie pomiarowe wskazało ponad pół promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Teraz obydwu kierującym grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Rowerzyści nie byli wcale lepsi. Mundurowi zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców jednośladów, którzy zostali ukarani wysokimi mandatami. Niechlubnym rekordzistą okazał się 65-letni ostrowczanin, który miał 2 promile alkoholu w organizmie.

– Kolejny raz apelujemy do kierujących o to, by przed jazdą sprawdzili czy są trzeźwi, jeśli poprzedniego dnia spożywali alkohol. W każdej komendzie także w Ostrowcu Świętokrzyskim znajduje się tzw. alkomat, którym można przebadać się przed wyruszeniem w podróż. Nie ma pobłażania dla nietrzeźwych na drodze. Jazda na „podwójnym gazie” grozi spowodowaniem wypadku i śmiercią nie tylko osób znajdujących się w aucie, ale także przypadkowych niechronionych uczestników ruchu drogowego –  apeluje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this