Znajdź nas na

PO GODZINACH

Tradycja koncertów kolęd i pastorałem w Kunowie wciąż żywa!

Tradycja organizowania koncertów Kolęd i Pastorałek w Kunowie ma już 20 lat. Jako, że o tradycję trzeb dbać, także i w tym roku w Święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia w kościele pod wezwaniem św. Władysława w Kunowie, swoje talenty zaprezentowali artyści, działający na terenie Gminy Kunów w bogatym repertuarze ukazującym świąteczne tradycje artystyczne i muzyczne.

fot. Gminne Centrum Informacji w Kunowie

Dzięki współpracy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej z Parafią pod wezwaniem Świętego Władysława w Kunowie oraz gościnności księdza proboszcza Jerzego Ejchlera i księdza Roberta Utnika, mieszkańcy Gminy Kunów mieli możliwość stania się częścią wydarzenia muzycznego z dwudziestoletnią tradycją.

W czasach, gdy wspólne śpiewanie kolęd przechodzi do lamusa, olbrzymie znaczenie w krzewieniu tradycji mają tego typu muzyczne spotkania. Podczas koncertu usłyszeć było można artystów z terenu miasta i gminy Kunów. Nie zabrakło występów Strażackiej Orkiestry Dętej pod kierunkiem Jerzego Kłonicy, Maji Ożdżyńskiej, uczennicy PSP im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie, Jakuba Nowakowskiego uczenia PSP w Wymysłowie, Pauliny Zalewskiej, uczennicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku, Zespołu Śpiewaczego „Bukowianie”, Igi Stajniak, Oliwii Kaczor, Sandry Stolarskiej, uczennicy PSP im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie, Zespołu Śpiewaczego „Nietuliszczanie”, Młodzieżowej Scholi „Ad Glorian Dei”, działającej przy parafii św. Władysława pod opieką Donaty Jastrzębskiej i Marka Czuby, a także Zuzanny Graczak, Roksany Jastrzębskiej, Klaudii Major – uczennic PSP im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie.

fot. Gminne Centrum Informacji

Jednym z punktów programu był występ Zespołu „Kunowianie”. Następnie Henryk Sala śpiewając pastorałkę wprowadził publiczność w staropolski obyczaj przyjmowania kolędników, poprzedzając tym występ Zespołu „Chocimowianie”, który przedstawił obrzęd pt.: „My tu przyszli po kolędzie”. Wszystkim zespołom działającym przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kunowie na akordeonie towarzyszył instruktor Paweł Cieślik, który wraz z Waldemarem Mazurem zapewnili oprawę muzyczną wydarzenia. Wszystkie zespoły wspólnie zaśpiewały „Kolędę na ten rok”. Punktem kulminacyjnym było natomiast wspólne śpiewanie kolędy „Bóg się rodzi” przez wszystkich uczestników wydarzenia.

fot. Gminne Centrum Informacji

Na koncercie oprócz tłumnie przybyłych mieszkańców, pojawili się Lech Łodej, burmistrz Miasta i Gminy Kunów, Piotr Rakoczy, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kunowie oraz radni gminy Kunów. Radę powiatu ostrowieckiego reprezentował Marek Bilski. Na koncert przybyli również: dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń oraz organizacji społecznych z terenu gminy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this