Znajdź nas na

PO GODZINACH

Sobota w Muzeum! W roli głównej babcie i dziadkowie!

21 i 22 stycznia obchodzimy w Polsce Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dla wielu z nas to dwie najważniejsze osoby, które kochają nas miłością bezwarunkową. Ci, którzy dziś wspomnienia babć i dziadków mają już tylko w swojej pamięci lub na fotografiach, dobrze wiedzą, że świat bez nich nie jest już taki sam. Tym bardziej trzeba i warto o nich pamiętać póki są wśród nas. O wyjątkowych styczniowych „świętach” nie zapomniało Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki, które już 18 stycznia zaprasza na wielopokoleniowe warsztaty.

Zdjęcie ilustracyjne

To będą kolejne z cyklu zajęć „Sobota w muzeum”. Tym razem tematem spotkania będą zbliżające się Dni Babci i Dziadka. Organizatorzy zapraszają  więc wnuczęta wraz ze swoimi babciami i dziadkami. Uczestnicy zajęć dowiedzą się skąd wzięły się obchody Dnia Babci i Dziadka w Polsce oraz jak wygląda celebrowanie tych świąt w innych krajach. Spotkanie będzie również doskonałym pretekstem do dyskusji na temat szacunku do starszych osób. To właśnie babcie i dziadkowie są często ogniwem scalającym rodzinę, źródłem wiedzy o przodkach, przekaźnikami ważnych wartości, tradycji i zwyczajów. Nie zabraknie też warsztatów, podczas których będzie można przygotować własnoręcznie prezenty dla babć i dziadków.

Zajęcia odbędą się 18 stycznia w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135a), o godzinie 11.00, Czas trwania: 1-1,5 godziny.

 Koszt zajęć: 8 zł za osobę.

Udział w zajęciach tylko po wcześniejszej rezerwacji pod nr 41 330 45 50, 669 970 499 lub adresem email: promocja@krzemionki.info.


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this