Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Sobota w Muzeum! W roli głównej babcie i dziadkowie!

21 i 22 stycznia obchodzimy w Polsce Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dla wielu z nas to dwie najważniejsze osoby, które kochają nas miłością bezwarunkową. Ci, którzy dziś wspomnienia babć i dziadków mają już tylko w swojej pamięci lub na fotografiach, dobrze wiedzą, że świat bez nich nie jest już taki sam. Tym bardziej trzeba i warto o nich pamiętać póki są wśród nas. O wyjątkowych styczniowych „świętach” nie zapomniało Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki, które już 18 stycznia zaprasza na wielopokoleniowe warsztaty.

Zdjęcie ilustracyjne

To będą kolejne z cyklu zajęć „Sobota w muzeum”. Tym razem tematem spotkania będą zbliżające się Dni Babci i Dziadka. Organizatorzy zapraszają  więc wnuczęta wraz ze swoimi babciami i dziadkami. Uczestnicy zajęć dowiedzą się skąd wzięły się obchody Dnia Babci i Dziadka w Polsce oraz jak wygląda celebrowanie tych świąt w innych krajach. Spotkanie będzie również doskonałym pretekstem do dyskusji na temat szacunku do starszych osób. To właśnie babcie i dziadkowie są często ogniwem scalającym rodzinę, źródłem wiedzy o przodkach, przekaźnikami ważnych wartości, tradycji i zwyczajów. Nie zabraknie też warsztatów, podczas których będzie można przygotować własnoręcznie prezenty dla babć i dziadków.

Zajęcia odbędą się 18 stycznia w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135a), o godzinie 11.00, Czas trwania: 1-1,5 godziny.

 Koszt zajęć: 8 zł za osobę.

Udział w zajęciach tylko po wcześniejszej rezerwacji pod nr 41 330 45 50, 669 970 499 lub adresem email: promocja@krzemionki.info.


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Jolanta Smulczyńska: Powiedziała Matka Boża, że musi mieć ładną figurkę! W Nietulisku Małym mieszańcy ratują blisko 150-letnią kapliczkę!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Ostrowiecki szpital powrócił do pracy! Będzie przeprowadzał testy wykrywające przeciwciała koronawirusa!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this