Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Tragedia w Miłkowie! W wyniku wybuchu śmierć poniosły dwie osoby! Na miejscu zdarzenia wojewoda świętokrzyski!

Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu w wyniku wybuchu do jakiego doszło dziś przy ulicy Ostrowieckiej 123 w Miłkowie. To 44- i 48- letni mężczyźni, z których jeden był mieszkańcem Miłkowa, drugi przyjechał na teren posesji najprawdopodobniej ze Staszowa. Przyczyną tragedii był wybuch pocisków artyleryjskich z czasów II Wojny Światowej. Na miejscu zdarzenia przyjechał Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Życie nas nie oszczędza. Poza koronawirusem dzieją się tragedie. Koleje losu są nieprzewidywalne. Nastąpiła eksplozja materiałów z czasów II Wojny Światowej. Jak poinformowali mnie strażacy to najprawdopodobniej pociski bardzo ciężkiego kalibru – wyjaśniał Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski.

W wyniku wybuchu śmierć poniosły dwie osoby. Zwłoki jednego z mężczyzn w godzinach popołudniowych wyciągnięto z gruzowiska. Aby wydobyć ciało drugiego z mężczyzn potrzebna była pomoc saperów. Z pomocą przyjechał patrol z Kielc.

Nie wiadomo skąd wzięły się militaria z czasów II Wojny Światowej na posesji w Miłkowie. Czy mężczyźni zajmowali się tym hobbystycznie? Trwają ustalenia.

– Dlatego też moja obecność, jak i kierownictwa Wydziału Zarządzania Kryzysowego z Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Chcę być tam, gdzie być może wojewoda jest potrzebny. Wydaje się, że wszystkie służby zadziałały w sposób odpowiedni. Przykro mi i wyrazy współczucia dla rodzin tych osób. Nie wiem czy to były spokrewnione osoby czy nie, ale łączę się w bólu z rodzinami – dodaje Zbigniew Koniusz.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić prawdopodobnie były to osoby pracujące na terenie lokalnego zakładu, zajmującego się produkcją okien. To właśnie przybudówka przy zakładzie wyleciała w powietrze. Straty są naprawdę duże.

– Ze zdjęć, które udostępnili mi strażacy dojście do ciała drugiego z mężczyzn usiane jest ścieżką z pocisków – wyjaśnia Wojewoda Świętokrzyski.

Jak poinformował nas Robert Grudzień, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. przed garażem zabezpieczono 13 pocisków rozbrojonych i pustych.

– Zachodziło podejrzenie, że w środku mogły być jeszcze inne pociski, stąd zadysponowanie pogotowie saperskiego z Kielce. W akcji brało udział pięć zastępów straży pożarnej, siedemnastu strażaków, trzy patrole policji i patrol saperski z Kielc – wylicza komendant Robert Grudzień.

W momencie gdy byliśmy na miejscu zdarzenia, strażacy nie byli w stanie określić jak długo potrwa jeszcze akcja.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Założyli Stowarzyszenie aby ratować kunowską świątynię przed ruiną! Potrzebują jednak wsparcia finansowego! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Tragiczny wypadek drogowy w gminie Bałtów! Nie żyje jeden z pasażerów! Dwie osoby w szpitalu!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie! Cztery zakażenia, dwa nowe ozdrowienia!

FAKTY

W województwie świętokrzyskim potwierdzono osiem nowych zakażeń koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this