Znajdź nas na

FAKTY

Trwa budowa obwodnicy Ostrowca Św.! Uwaga na zmianę organizacji ruchu!

Pomimo trwającej przerwy zimowej na budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego na odcinku od węzła Brezelia do DK9 kontynuowane są prace, na które pozwalają warunki atmosferyczne. W nadchodzącym tygodniu planowane jest (najprawdopodobniej od 14 lutego do 21 kwietnia) zamknięcie drogi powiatowej Denkówek – Jędrzejów w miejscu przecięcia z budowaną obwodnicą.

Źródło: GDDKiA Kielce Twitter

Prace na obiektach mostowych

W okresie zimowym wykonawca kontynuuje prace przy budowie mostów i wiaduktów. Wykonywane są m.in. zbrojenia, montaż szalunków, roboty betoniarskie. W obrębie węzła Brezelia montowane są instalacje oświetleniowe, trwają prace przygotowawcze do zabicia pali pod ekrany.  Przy sprzyjających warunkach pogodowych kontynuowane będą rozbiórki nasypów przeciążeniowych na trasie głównej i formowanie nasypów docelowych. W okresie wiosennym wykonawca planuje rozpoczęcie budowy ronda na połączeniu budowanego odcinka z istniejącą DK9, kontynuację robót na węźle Brezelia i na całym odcinku obwodnicy.

Tak prezentują się z lotu ptaka mosty, wiadukty i przepusty budowane w ciągu #DK9 #obwodnicaOstrowcaŚwiętokrzyskiego. W przyszłym tygodniu planowana zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej pod jednym z obiektów.
Źródło i opis: Twitter GDDKiA Kielce

W tym roku roboty bitumiczne

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego realizowana jest w systemie projektuj i buduj. Zasadnicze roboty na budowie blisko 3-kilometrowego jednojezdniowego odcinka w ciągu DK9 ruszyły w 2022 roku. Wykonywane były roboty ziemne, prace przy zagęszczeniu, wzmocnieniu i odwodnieniu podłoża gruntowego, rozpoczęła się także budowa obiektów mostowych. Realizacja inwestycji za blisko 53 mln zł zakończy się w 2024 roku. W br. zaplanowano m.in. pierwsze roboty bitumiczne.

Źródło: GDDKiA Kielce Twitter
Źródło: GDDKiA Kielce Twitter

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this