Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Trwa konkurs „Pszczoły to nasze życie”! Prace zgłaszać można do 20 czerwca!

Atrakcyjne narody czekają w konkursie, zorganizowanym, już po raz drugi,, przez Lokalną Grupę Działania Krzemienny Krąg „Pszczoły nasze życie” . Rywalizacja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, podopiecznych świetlic środowiskowych, świetlic socjoterapeutycznych, a także pozostałych placówek z terenu działania LGD „Krzemienny Krąg”.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W ubiegłym roku konkurs okazał się sukcesem, pomimo że wiele osób odradzało nam jego organizację  ze względu na pandemię koronawirusa. Uczniowie uczyli się głównie w domach, a nie stacjonarnie, w szkołach. Okazało się jednak, że chętnych nie brakuje, a poziom prac bardzo nas zaskoczył. Były pomysłowe, a przede wszystkim niosły za sobą ważne przesłanie, dotyczące przyszłości znanego nam świata, gdyby zabrakło w nim pszczół – mówi Jarosław Kuba, prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”. 

Zainteresowanie konkursem zmotywował także jego organizatorów do zorganizowania kolejnej jego edycji.  I tak od 10 maja uczniowie szkół podstawowych z terenu działania LGD „Krzemienny Krąg” mogą już nadsyłać swoje prace na adres: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”, Bałtów 55, 27-423 Bałtów, z dopiskiem: Konkurs PSZCZOŁY – NASZE ŻYCIE oraz podaniem kategorii wiekowej. 

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III szkoły podstawowej,  klasy IV – VIII szkoły podstawowej. Praca konkursowa powinna spełniać następujące kryteria: temat pracy konkursowej – prace mogą przedstawiać dowolne, artystyczne wizje autorów z zachowaniem szacunku dla tematyki Konkursu. Prace mogą być płaskie (malowanie, wycinanie, rysowanie etc., wykonane  w formacie A3 (297 x 420 mm) lub przestrzenne bez ograniczeń. Do konkursu zgłaszać mogą się nie tylko uczniowie szkół, ale także podopieczni placówek, świetlic socjoterapeutyycznych, świetlice środowiskowe etc.

– Głównym tematem tego konkursu jest życie pszczół i wszystko co się z nim wiąże, czyli także nasza egzystencja. W ubiegłym roku uczestnicy konkursu w bardzo pomysłowy sposób pokazali jak wygląda świat bez pszczół i jak wygląda, gdy towarzyszą nam  te pożyteczne owady. Myślę, że osiągnęliśmy cel edukacyjny, a to było nasze najważniejsze założenie. Oczywiście wartość artystyczna też jest bardzo ważna. Dlatego w jury konkursu zasiądą m.in.: plastyk, regionalista, pszczelarz – wyjaśnia Jarosław Kuba.  

Prace zgłaszać można do 20 czerwca. Jego rozstrzygnięcie nastąpi podczas tegorocznego Święta Pszczoły. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this