Znajdź nas na

FAKTY

Trwa remont drogi powiatowej w Chmielowie! Pomimo niesprzyjającej pogody, prace idą pełną parą!

Trwają intensywne prace przy remoncie drogi powiatowej w Chmielowie, w gminie Bodzechów. Wykonawca, Firma Transportowo-Budowlano-Drogowa „DYLMEX” ze Staszowa jest na etapie układania warstwy wiążącej na ponad 3 kilometrowym odcinku. Powstały też pierwsze zjazdy do posesji. – Pomimo że przez ostatnie dwa tygodnie zmagaliśmy się z ulewami, termin oddania do użytku inwestycji, choć krótki – nie jest zagrożony – wyjaśnia Marcin Jabłoński, właściciel „Drogowca” podwykonawca inwestycji.

Trwają intensywne prace na remontowanym odcinku drogi powiatowej w Chmielowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na tę drogę mieszkańcy Chmielowa czekali od lat. Stanowiący łącznik z gminami Ostrowiec Świętokrzyski i Kunów ponad 3 kilometrowy odcinek jezdni pełen był dziur i kolein. Mieszkańcy od lat domagali się remontu, w ich sprawie wielokrotnie głos zabierał także Krzysztof Kubicki, radny Rady Gminy Bodzechów. 

Umowa na realizację inwestycji podpisana została 4 sierpnia. Następnego dnia ruszyły pierwsze prace. A inwestycja ta, ze względu na krótki okres realizacji, to nie lada wyzwanie. 

– Dlatego tak dużo jest zrobione, ponieważ termin wykonania zadania jest bardzo krótki. Czas nas goni – mówi Marcin Jabłoński podwykonawca z Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drogowiec z Ostrowca Świętokrzyskiego.

 Aktualnie front robót znajduje się w rejonie straży i szkoły w Chmielowie. 

Na drodze powiatowej w Chmielowie praca wre
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wykonawca inwestycji jest na etapie układania warstwy wiążącej na całym trzy kilometrowym odcinku. Ten etap prac zakończymy wraz z końcem września. W okolicy szkoły i remizy płytami ażurowymi umocnimy rów. Wykonaliśmy już przepusty, a także  kilka zjazdów do posesji. W rejonie kościoła w Chmielowie poszerzyliśmy ciąg pieszo-jezdny. Zwiększy to bezpieczeństwo mieszkańców – wylicza Marcin Jabłoński. 

Ostatnim etapem inwestycji będzie ułożenie warstwy ścieralnej. I choć przez większość dnia słychać hałas pracujących maszyn, mieszkańcy do inwestycji podchodzą z wyrozumiałością.

– Mieszkańcy Chmielowa i użytkownicy tej drogi podchodzą z wielką wyrozumiałością do naszych prac. Cieszymy się, że nam tego zadania nie utrudniają, w przeciwieństwie do pogody. Przez ostatnie dwa tygodnie mogliśmy pracować tylko przez kilka dni, ze względu na ulewy. Postaramy się jednak nadrobić ten stracony czas. Na pewno wyzwaniem jest  termin wykonania tej inwestycji, ale damy radę. Mamy duże doświadczenie w tego typu pracach – podkreśla Marcin Jabłoński. 

Pomimo utrudnień, wynikających z remontu, druhowie z pobliskiej remizy, jak i dzieci, uczące się w szkole w Chmielowie, mają zapewniony dojazd do swoich obiektów. 

Na remontowanym odcinku jezdni do końca września położona zostanie warstwa wiążąca
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Nasze prace nie kolidują z tym, aby dzieci mogły w normalny, bezpieczny sposób dotrzeć do szkoły – podsumowuje podwykonawca. 

Przypomnijmy, że koszt inwestycji to  2 579 980,02 zł,  z czego większość środków, bo aż 1 547 988,01 zł  pochodzi z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny powiatu ostrowieckiego został podzielony proporcjonalnie (po 20 procent) między powiat (515 996,01 zł), miasto Ostrowiec Świętokrzyski (208 765,45 zł)  i gminę Bodzechów (307 230,55 zł).

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this