Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Tylko jedna firma zainteresowana rozbudową drogi 754!

Tylko jedna oferta od Mota-Engil Central Europe z Warszawy złożona została w przetargu na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej. Zaproponowana przez spółkę oferta jest o 56 000 000 wyższa niż szacunki do przetargu.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O 56 000 000 zł więcej niż według szacunków do przetargu wynosi oferta złożona przez Moto-Engil Central Europe w przetargu  na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej. Spółka z Warszawy jako jedyna zainteresowana była wykonaniem tego zadania. 

– Teraz będziemy musieli poddać to wszystko analizie finansowej. Trzeba będzie poszukać tych środków. Zastanowić się, czy nie włączyć środków unijnych, być może jeszcze ze starej perspektywy. Może trzeba będzie poczekać na nową perspektywę unijną. Termin związania umową to 90 dni, do 4 czerwca 2022 roku. Do tego czasu będziemy musieli się na coś zdecydować. Zrobimy wszystko, aby znaleźć te pieniądze. Mam nadzieję, że się uda, jeśli nie będziemy szukać innych rozwiązań – komentuje Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmie swym zakresem kompleksową przebudowę odcinka od mostu na Alei 3 Maja, do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II wraz z budową nowego mostu przez rz. Kamienną, z nowymi funkcjonalnymi skrzyżowaniami z drogami powiatowymi i gminnymi. W ramach inwestycji mają powstać także nowe parkingi, sygnalizacja świetlna, ścieżki rowerowe i chodniki.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this