Znajdź nas na

PO GODZINACH

Uczniowie szkoły podstawowej w Kunowie poznawali zasady bezpieczeństwa!

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kunowie odwiedzili uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie. Podczas przeprowadzonej prelekcji mundurowi omówili m.in temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kontaktów z nieznajomymi, a także zasad obowiązujących podczas zabaw zimowych.

Źródło: PSP imienia Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie

Spotkanie odbyło się w ramach działań profilaktycznych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas III-IV. Funkcjonariusze realizują akcję profilaktyczną, w ramach której edukują najmłodszych o niebezpieczeństwach, jakie niesie za sobą wchodzenie na zamarznięty zbiornik wodny. Działania te mają na celu uświadomienie dzieci, że nawet w czasie beztroskiego wypoczynku mogą spotkać się z licznymi zagrożeniami. Zalegający na pokrywie lodowej śnieg potrafi być bardzo zdradliwy. Pod warstwą śniegu trudno ocenić zagrożenie, ponieważ nie widać grubości lodu, przerębli i innych niebezpiecznych miejsc. Ponadto śnieg obciąża dodatkowo taflę lodu zmniejszając tym samym jego wytrzymałość. Wielu tragedii, do których dochodziło w przeszłości nad zamarzniętymi akwenami można byłoby uniknąć, gdyby tylko przestrzegano podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Źródło: PSP imienia Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie

Mundurowi poinformowali uczniów, aby w sytuacji, gdy zauważą na lodzie bawiące się dzieci pozostawione bez opieki lub przemieszczających się wędkarzy, którym może grozić niebezpieczeństwo, zareagowali i zadzwonili pod alarmowy numer 112. Policjanci przypominali, że jedyny bezpieczny lód to ten na lodowiskach.

Następnie dzielnicowi omówili zasady poruszania się po drogach oraz przypomnieli jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych zarówno to z sygnalizacją świetlną jak i w przypadku jej braku. Stróże prawa przypomnieli również dzieciom, na co należy uważać w przypadku jakiegokolwiek kontaktu z nieznajomymi. Ponadto funkcjonariusze wyjaśnili jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze, po zmierzchu, poza terenem zabudowanym. Mówiąc o bezpieczeństwie na drodze dzieci uczyły się znaczenia podstawowych znaków drogowych, jak korzystać z przejść dla pieszych, co oznaczają kolory na sygnalizacji świetlnej i czym jest numer alarmowy.

Źródło: PSP imienia Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this