Znajdź nas na

FAKTY

Ulica Marii Konopnickiej dziurawa i pełna kolein! Czy i kiedy wyremontuje ją gmina?

Czy mieszkańcy posesji wzdłuż ulicy Marii Konopnickiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także przemieszczający się tą ulicą kierowcy, doczekają się remontu zniszczonej, pełnej dziur i kolein nawierzchni? – Próbując omijać studzienki i nierówności w okresie jesienno-zimowym oraz podczas deszczu, samochody wpadają w poślizg i stwarzają zagrożenie utraty zdrowia, a nawet życia kierowców oraz przechodniów – napisali w swojej wspólnej interpelacji radni Marek Giemza i Włodzimierz Stec. Co na to gmina Ostrowiec Świętokrzyski?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zapadające się studzienki, nierówności i koleiny. Tak w wielkim skrócie wygląda nawierzchnia ulicy Marii Konopnickiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo, kierowcy podkreślają, że jazda w takich warunkach, zwłaszcza  w sezonie jesienno-zimowym, może zakończyć się tragicznie. Zwracają też uwagę, że zniszczona nawierzchnia przyczynia się do usterek i zniszczeń w ich autach. 

Interpelację w imieniu mieszkańców Osiedla Piaski – Henryków w sprawie naprawy/remontu nawierzchni ulicy Marii Konopnickiej złożyli Włodzimierz Stec z Klubu Radnych Ruchu Marka Materka i Marek Giemza, radny z KWW Jarosława Górczyńskiego.

– Obecnie cała ulica jest w stanie „opłakanym”, znajduje się na niej ogromna ilość wyrw, dołków, nierówności oraz kilkadziesiąt studzienek, które w większości są znacznie poniżej poziomu nawierzchni jezdni. Jazda tą drogą jest wielką męczarnią dla kierowców, niszczy samochody, ale przede wszystkim jest bardzo niebezpieczna.  Próbując omijać studzienki i nierówności w okresie jesienno-zimowym oraz podczas deszczu, samochody wpadają w poślizg i stwarzają zagrożenie utraty zdrowia, a nawet życia kierowców oraz przechodniów – wyjaśniają radni, zaznaczając, że tuż obok ulicy Marii Konopnickiej znajduje się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także kościół, co wpływa na bardzo duży ruch pieszych, dzieci, młodzieży oraz osób starszych. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Droga już bardzo długo nie była remontowana, a jej stan techniczny jest bardzo zły – dodają radni. Do swojej interpelacji załączyli kilka zdjęć obrazujących stan techniczny jezdni. 

Odpowiedź, jaką otrzymali nie napawa optymizmem. Ulica nie stanowi bowiem w całości własności gminy. 

– (…) informuję, że Gmina Ostrowiec Świętokrzyski w pierwszej kolejności realizuje zadania drogowe, na które uzyskała dofinansowanie. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest posiadanie prawa do dysponowania terenem, stanowiącym własność Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, a teren na którym zlokalizowana jest ulica M. Konopnickiej nie stanowi w całości naszej własności, lecz obejmuje działki będące we władaniu Skarbu Państwa. Jednocześnie informuję, że naprawy polegające na uzupełnieniu ubytków w nawierzchni masą mineralno-asfaltową w ramach obowiązującej umowy, zlecane są na bieżąco Wykonawcy – wyjaśnia Anna Niedbała, Sekretarz Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. 

Czy mieszkańcy doczekają się remontu z prawdziwego zdarzenia? 

1 Comment

1 Comment

  1. Filip

    2 czerwca, 2023 at 05:37

    człowiek tak wiele osiągnął… wylądował na księżycu, stworzył zderzacz hadronów, sztuczną inteligencję a nie potrafi zamontować studzienki ściekowej tak żeby asfalt wokół niej się nie zapadł… widocznie ta technologia nie jest jeszcze dostępna dla ludzkości

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this