Znajdź nas na

FAKTY

Unijne fundusze dla świętokrzyskich firm!

13 świętokrzyskich firm otrzyma wsparcie z funduszy unijnych na przedsięwzięcia służące ich rozwojowi, wprowadzeniu nowych produktów lub unowocześnieniu wyposażenia. Ogólna kwota dofinansowania to prawie 6 mln zł. Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego obradujący dzisiaj pod przewodnictwem marszałka Andrzeja Bętkowskiego.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął decyzję o zwiększeniu o 5 mln 901 tys. zł kwoty unijnego dofinansowania  w ramach konkursu z Działania 2.5 Wsparcie inwestycyjne sektora MŚP Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

Warto przypomnieć, że w konkursowym rozdaniu, które ruszyło w 2019 r., unijne fundusze na łączną kwotę prawie 32 mln zł trafiły już do 46 świętokrzyskich firm. Teraz dzięki przekazaniu na ten cel kolejnych środków w wysokości 5 mln 901 tys. zł, które zostały wygospodarowane z  oszczędności i wzrostu kursu EURO, możliwe stało się wsparcie dodatkowych 13 firm, znajdujących się na liście rezerwowej.

– Konkursy dla przedsiębiorstw z sektora małych i średnich przedsiębiorstw od samego początku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Projekty, które otrzymały unijne wsparcie, służyć będą nie tylko rozwojowi firm, ale i przyczyniają się do wzmocnienia potencjału gospodarczego i konkurencyjności całego regionu świętokrzyskiego, co jest niezwykle istotne szczególnie teraz, gdy przychodzi nam mierzyć się z kryzysem ekonomicznym wywołanym najpierw pandemią, a teraz wojną w Ukrainie – mówi marszałek Andrzej Bętkowski.

Unijne dotacje zostaną przeznaczone na działania podnoszące innowacyjność i konkurencyjność świętokrzyskich przedsiębiorstw poprzez wprowadzanie nowych usług, linii produkcyjnych i rozwiązań technologicznych czy też zakup nowoczesnych urządzeń. Beneficjenci reprezentują różne branże – od budownictwa poprzez transport i meblarstwo po medycynę i gastronomię. Łączy je jedno – w rozwoju i innowacjach widzą szansę na umocnienia swojej pozycji na rynku i wzrost konkurencyjności.

Warto podkreślić, że w ramach całego rozdania konkursowego z Działania 2.5, dla którego Zarząd Województwa zwiększył właśnie pulę środków, do świętokrzyskich firm przekazano już z funduszy unijnych łączną kwotę 37,8 mln zł.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this