Znajdź nas na

FAKTY

Urząd na rzecz integracji cudzoziemców!

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego przyłączył się do projektu „Świętokrzyskie – dobre sąsiedztwo na rzecz integracji cudzoziemców” i znajdzie się na „Mapie lokalnych punktów wsparcia cudzoziemców”. O szczegółach przedsięwzięcia rozmawiali członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka oraz prezes Stowarzyszenia Integracja Europa-Wschód Krzysztof Kalita. W spotkaniu uczestniczył także dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Zagranicznych Piotr Kisiel.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Jak informuje członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka – Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód jest odpowiedzią na potrzeby coraz liczniej przybywających do województwa świętokrzyskiego cudzoziemców oraz wsparciem dla jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorców. I jak dodaje  – Omówiliśmy wspólne działania, w ramach których m.in. siedziba Urzędu Marszałkowskiego zostanie oznaczona tablicą informacyjną, kierującą cudzoziemców do Punktu Informacyjnego dla Cudzoziemców w Kielcach oraz wskazano osoby do kontaktu na miejscu w Urzędzie. Zadeklarowaliśmy także organizację wspólnych spotkań informacyjnych dla cudzoziemców oraz rozpowszechnianie materiałów promocyjnych w siedzibie naszego Urzędu.

Informacja o udziale Urzędu Marszałkowskiego w przedsięwzięciu zostanie opublikowana w bazie partnerów na stronie INTEURO.INFO w języku polskim, ukraińskim, rosyjskim i angielskim.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this