Znajdź nas na

FAKTY

Uwaga kierowcy! Na remontowanym odcinku DW 754 będą kolejne zmiany!

Już w najbliższy czwartek (24 sierpnia) zostanie wdrożona nowa tymczasowa organizacja ruchu na remontowanym odcinku DW 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Montaż tymczasowych znaków i malowanie oznakowania poziomego na nowej nawierzchni rozpocznie się już dziś (wtorek, 22 sierpnia).

Remontowana Aleja 3 Maja w Ostrowcu Św. fot. Marzena Gołębiowska/naoSTRO.info

Trwa remont przebiegającej przez Ostrowiec Świętokrzyski drogi wojewódzkiej nr 754. Prace wiążą się z tymczasowymi zmianami organizacji ruchu. Już w czwartek, 24 sierpnia kierowców czekają kolejne zmiany. Główną z nich będzie przełożenie ruchu na ul. Mieczysława Radwana, z obecnie użytkowanej jezdni zachodniej (od strony os. Słonecznego), na nową konstrukcję jezdni od strony wschodniej (od os. Ogrody). Ruch po nowej nawierzchni będzie odbywał się od Alei Jana Pawła II do nowego połączenia z ul. Denkowską.

Zamknięty zostanie wlot zachodni Alei  Jana Pawła II, a do ruchu zostanie udostępniony wlot wschodni (symetrycznie do obecnej sytuacji). Ruch na ul. Polnej pozostanie bez większych zmian. Przesunięciu ulegną jedynie wloty ul. Mieczysława Radwana w obrębie skrzyżowania, biorąc pod uwagę wykorzystanie nowej nawierzchni.

Montaż tymczasowych znaków i malowanie oznakowania poziomego na nowej nawierzchni rozpocznie się już od dziś (wtorek,22 sierpnia ).

***********************************************************************************************************

Inwestycja pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej 754 na odcinku od km 0+000 do 1+912 w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej” obejmuje rozbudowę 2 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 754, przebiegającego przez ulice Mieczysława Radwana, Okólną oraz Aleję 3 Maja, aż do mostu na rzece Kamiennej. W miejscu obecnego mostu powstanie również od podstaw nowy obiekt mostowy.  W ramach inwestycji powstaną także funkcjonalne skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi, nowe parkingi, sygnalizacja świetlna, ścieżki rowerowe i chodniki. 

Przypomnijmy, że koszt zadania to prawie 137 mln zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi niecałe 87 mln zł. Reszta kwoty, tj. blisko 50 mln zł pochodzi z budżetu województwa świętokrzyskiego.

Trwa budowa mostu na rzece Kamiennej w Ostrowcu Św.
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this