Znajdź nas na

FAKTY

W gminie Bałtów działa świetlica podwórkowa!

Od czerwca w gminie Bałtów funkcjonuje świetlica podwórkowa. Zajęcia odbywają się w budynku, w którym swoją siedzibę ma Klub Senior+ w Okole, a także w Świetlicy Wiejskiej w Skarbce Dolnej. – Placówka oferuje liczne atrakcje dla dzieci. Są to zarówno zajęcia manualne, wspólne gry i zabawy, jak i rozwijanie zainteresowań uczestników. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego chcemy też, aby dzieci mogły skorzystać z pomocy w nauce – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Gmina Bałtów wychodzi naprzeciw różnym grupom wiekowym. Są już zajęcia dla seniorów, w kołach gospodyń wiejskich i ochotniczych strażach pożarnych, realizować mogą się panie i panowie w różnym wieku, a od czerwca  w strukturze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bałtowie funkcjonuje Placówka Wsparcia Dziennego w formie podwórkowej dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 17 lat.

Źródło: FB Świetlica Podwórkowa w Okole

Placówka funkcjonuje dwa razy w tygodniu w Okole  przy Klubie Senior+ w każdy wtorek i piątek w godzinach od 15.00 do 19.00 oraz przy Świetlicy Wiejskiej w Skarbce Dolnej w każdy piątek w godzinach od 15.00 do 19.00 i w sobotę w godzinach od 13.00 do 17.00. Uczestnictwo dzieci i młodzieży w zajęciach w Placówce w Okole i Skarbce  jest bezpłatne. Placówka oferuje gry i zabawy, zajęcia manualne, rozwijanie zainteresowań uczestników, wspólne spędzanie czasu wolnego.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Ze środków z tzw. korkowego, czyli pozyskanych od przedsiębiorców ubiegających się o zezwolenia na sprzedaż alkoholu, utworzyliśmy świetlicę podwórkową. Obecnie w czasie wakacji jest ona na etapie „rozruchu”. Myślę, że największe oblężenie przeżywać będzie w sezonie jesienno-zimowym, gdy aura za oknami będzie mniej sprzyjająca. Zatrudniliśmy osobę z wykształceniem pedagogicznym, która pomaga w rozwijaniu zainteresowań uczestników. Gdy uczniowie powrócą już do szkół w planach mamy pomoc w odrabianiu lekcji, a także naukę języka obcego – tłumaczy Hubert Żądło i zapraszamy dzieci i młodzież z gminy Bałtów do wspólnego spędzania czasu wolnego.

Tak bawią się uczestnicy zajęć w świetlicy podwórkowej w Okole
Źródło: FB Świetlica Podwórkowa w Okole

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this