Znajdź nas na

FAKTY

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na przebudowywanej dw754 w Ostrowcu Św.!

Rozpoczyna się kolejny etap prac remontowych przy przebiegającej przez Ostrowiec Świętokrzyski drodze wojewódzkiej nr 754. Od 16 czerwca wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Zamknięta zostanie połowa skrzyżowania ulic Jana Pawła II, Bałtowskiej i Mieczysława Radwana.

Ulica Mieczysława Radwana w Ostrowcu Św. Kwiecień 2023 rok. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak poinformował nas Tomasz Banaś, kierownik Działu Komunikacji i Relacji Zewnętrznych w Mota Engil Central Europe,  główne roboty prowadzone będą na odcinku ok. 150 metrów Alei Jana Pawła II. Ruch na ulicy Mieczysława Radwana ciągle będzie prowadzony dwukierunkowo po jezdni lewej, natomiast na ul. Polnej po jednym kierunku dla każdej jezdni. Ważnym elementem nowej tymczasowej organizacji ruchu jest zmiana zasad pierwszeństwa. Ul. Polna będzie wciąż z pierwszeństwem, natomiast ul. Mieczysława Radwana stanie się ulicą podporządkowaną.

 Na czas zamknięcia wlotów Aleja Jana Pawła II i ul. Denkowskiej zaprojektowano objazd do ulic 11 Listopada, Radwana i Denkowskiej – przez ulice Polną. Dojazd do parkingów dla dojeżdżających do cmentarza i targowiska możliwy będzie od ul. Leona Chrzanowskiego. Przebudowa skrzyżowań z  ul. Polną i Al. Jana Pawła II wymaga wyłączenia istniejącej sygnalizacji świetlnej. W przypadku nieprzewidywalnego ruchu na skrzyżowaniach przewiduje się ręczne sterowanie ruchem.

Tymczasowy przystanek autobusowy przy ul. Polnej pozostanie bez zmian. Ruch pieszych możliwy będzie chodnikami po stronie lewej DW754.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this