Znajdź nas na

FAKTY

Uwaga na drogach! Wielu tragedii można uniknąć!

Długi weekend majowy to dla jednych czas odpoczynku, a dla drugich czas wytężonej pracy. Mundurowi spodziewają się dużego ruchu pojazdów oraz pieszych w szczególności na głównych ciągach komunikacyjnych kraju, jak i drogach lokalnych.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, podróżujących pojazdami oraz niechronionych użytkowników dróg, od  czwartku (4 maja) będzie dbała większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy Policji.

W czasie długiego weekendu należy spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach, w tym większej liczby oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Policjanci będą nie tylko kontrolować prędkość, ale też zwracać szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Sprawdzany będzie również stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Policjantów należy spodziewać się także w miejscach o największym natężeniu ruchu drogowego, gdzie będą czuwać nad jego płynnością oraz w uzasadnionych przypadkach podejmować ręczne kierowanie ruchem.

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników m.in. sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Ponadto, bardzo ważna jest kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa, co w konsekwencji może przełożyć się na mniejszą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this