Znajdź nas na

FAKTY

Uwaga na oszustów! Gdyby nie czujność ostrowczanki, straciłaby 130 000 zł!

Oszuści nie próżnują, przekonała się o tym kolejna mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego. Dziś (czwartek, 9 czerwca) tuż przed godziną 16.00 zadzwonili do niej oszuści, którzy poinformowali o rzekomym wypadku wnuczki. W zamian za to, aby nie trafiła do więzienia, zażądali 130 000 zł.

Próba oszustwa Źródło: Pixabay

Czujność i odpowiedzialna postawa, uratowały mieszkankę Ostrowca Św. przed utratą oszczędności życia. Zaczęło się od dramatycznego telefonu z informacją, że jej wnuczka spowodowała wypadek. Aby nie trafiła do więzienia, kobieta miała przekazać 130 000 zł. 

– Mieszkanka była czujna, szybko skontaktowała się z członkiem rodziny, który nie potwierdził tej informacji – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.  

Ostrowieccy mundurowi apelują o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, którzy podają się za krewnych lub policjantów, którzy chcą otrzymać od nas pieniądze. Nie każdy, kto do nas dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary, nigdy nie przekazujemy żadnych pieniędzy osobom obcym, którzy podają się przez telefon za członków rodziny. Takie informacje należy dokładnie sprawdzić. Nie udzielamy przez telefon żadnych informacji dotyczących danych osobowych, numerów konta bankowych oraz haseł do nich. Nie odpowiadajmy na nieznany telefony i sms-y informujące o rzekomych wygranych. 

W razie jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości warto zadzwonić pod numer 112. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this