Znajdź nas na

FAKTY

Uwaga na oszustów! Podają się za pracowników CBA i CBŚ!

Po raz kolejny przestrzegamy przed telefonicznymi oszustami, podającymi się za pracowników Centralnego Biura Śledczego i Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Dziś (7 grudnia)telefony odebrało czterech mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Na szczęście nie dali się zwieść nieuczciwym rozmówcom.

fot Świętokrzyska Policja

– Dziś (środa, 7 grudnia) czterech mieszkańców naszego powiatu otrzymało telefony od oszustów, podających się za pracowników CBA i CBŚ. Telefoniczni oszuści poinformowali swoich rozmówców, że ktoś zaciągnął kredyt na ich dane w banku. Gdy rozmówcy zaczęli dopytywać o szczegóły, oszuści – rozłączyli się – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Jeżeli odebrałeś niepokojący telefon bądź pewien, że dzwoni oszust. Natychmiast się rozłącz i zawiadom Policję. Bądź czujny w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazuj im pieniędzy. Słysząc w słuchawce prośbę o finansową pomoc, rozłącz się i sam zadzwoń do tej osoby, aby zweryfikować tę informację. Kieruj się rozsądkiem przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this