Znajdź nas na

FAKTY

Uwaga na sms-y o kwarantannie! Mogą być próbą oszustwa!

Mieszkańcy całej Polski otrzymują od czwartkowego popołudnia wiadomość sms o nałożeniu kwarantanny. W treści podany jest link do strony. Marzena Chodakowska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego prosi o ostrożność. Kliknięcie w przesłany link może bowiem oznaczać utratę danych osobowych.

Źródło: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Jak poinformowała nas Marzena Chodakowska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego, mieszkańcy Polski, otrzymują od czwartkowego popołudnia wiadomość sms o nałożeniu kwarantanny. W treści wiadomości podany jest adres strony, który może być próbą wyłudzenia danych osobowych lub inne niebezpieczne działanie, dotyczące danych zawartych w telefonie. 

– Prosimy o ostrożność i nie kliknięcie w przesłany link – apeluje Marzena Chodakowska.  

Przypomina, że kwarantanna nakładana jest automatycznie przy przekroczeniu granicy lub na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu epidemiologicznego przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej. 

Po skierowaniu na kwarantannę osoba dostaje prawidłowy sms o następującej treści: „Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa. Jest dostępna w App Store i Google Play.”

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this