Znajdź nas na

FAKTY

Uwaga! Rusza nabór na unijne dotacje dla mikro i małych przedsiębiorstw!

Mikro i mali przedsiębiorcy, których dotknęły ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa, już 19 sierpnia będą mogli złożyć w formie elektronicznej wniosek o bezzwrotną dotację obrotową finansowaną ze środków unijnych.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór dla przedsiębiorców na finansowanie kapitału obrotowego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Nabór skierowany jest do mikro i małych przedsiębiorstw, a także osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą z terenu województwa świętokrzyskiego, które na skutek ograniczenia działalności spowodowanej COVID-19 zmagają się z problemem utraty płynności finansowej.

Nabór wniosków o udzielenie wsparcia odbędzie się 19 sierpnia od godz. 9.00 do godz. 15. 00. Wnioski należy składać wyłącznie w formie elektronicznej na formularzu dostępnym na podstronie serwisu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego .

Na tej stronie dostępna jest już również aplikacja umożliwiająca wcześniejsze wypełnienie i zapisanie wniosku o dofinansowanie, tak by przygotowany wcześniej dokument złożyć 19 sierpnia. W celu zapewnienia prawidłowego działania formularza wniosku należy korzystać z najnowszych, stabilnych wersji popularnych przeglądarek internetowych, takich jak Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge lub Opera.
Kwota przeznaczona w regionie świętokrzyskim na dotacje obrotowe to 40 mln zł, z czego połowa .przeznaczona zostanie na projekty z branż związanych z turystką, gastronomią, działalnością kulturalną, rozrywkową, rekreacyjną i sportową, a także organizacją targów i kongresów, usługami fryzjerskimi, kosmetycznymi i tatuażu. Po kolejne 20 mln zł mogą sięgnąć przedsiębiorcy z pozostałych branż. Wysokość dotacji na jedną firmę wyniesie od 23 535,33 zł do 164 747, 31 zł i zależna będzie od wielkości zatrudnienia na 1 lipca 2020 r. w przeliczeniu na pełne etaty i przewidywanego okresu wsparcia.

O dotację obrotową mogą starać się przedsiębiorcy, którzy odnotowali spadek obrotów (przychodów ze sprzedaży) o co najmniej 30 proc. w okresie wybranych dwóch kolejnych miesięcy w 2020 r., począwszy od 1 marca 2020 r. do czerwca 2020 r. w porównaniu do miesiąca poprzedzającego spadek lub w porównaniu do analogicznych dwóch kolejnych miesięcy ubiegłego roku, w związku z zakłóceniami gospodarki na skutek COVID-19. Spadek obrotów o 30 proc. musi być wykazany w każdym z obu wybranych miesięcy, nie ma możliwości wyciągania średniej.

Ogłoszenie naboru nr RPSW.02.05.00-IZ.00-26-320/20 w trybie nadzwyczajnym dla przedsiębiorców na finansowanie kapitału obrotowego dostępne jest na podstronie serwisu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

1 Comment

1 Comment

  1. Music,Art,Job&Inwest Systems

    27 sierpnia, 2020 at 21:07

    Jestem mocno rozczarowana tym, że odrzucono moja firmę z możliwości ubiegania się o dotację na kapitał obrotowy w związku z Covid-19, pomimo tego, że działam w branży usług wynajmu mieszkań, a spadek obrotów w tych miesiącach kwiecień,maj był na poziomie 57 %. Nie wiem jakimi kryteriami kierowali się Urzędnicy, ale czuję się pokrzywdzona tym odrzuceniem.Jestem ciekawa, czemu cicho w necie, bo podobnie odrzuconych firm z naszego województwa powinno być około 9.5 tysiąca, skoro zakwalifikowało się tylko ok.2.5 tysiąca do dotacji spośród przeszło 13 tysiecy. .
    Czy dostaniemy uzasadnienie odrzucenia z projektu i czy odwołania od tej decyzji będą przysługiwały Przedsiębiorcom takim jak ja pokrzywdzonym????..

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this