Znajdź nas na

FAKTY

W Ćmielowie powstają nowe bezpieczne przejścia dla pieszych!

Ruszyła przebudowa czterech przejść dla pieszych w Ćmielowie. Wartość zadania to 457 320 zł. 80 proc. kosztów zostanie sfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, pozostałe 20 proc. (po 45 732 zł) zapłacą Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. (jako zarządca drogi) oraz gmina Ćmielów. – Najbardziej cieszy mnie to, że wzrośnie bezpieczeństwo pieszych, w tym uczniów, podróżujących do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Piesi będą bezpieczniejsi w Ćmielowie. Na skrzyżowaniu ul. Sandomierskiej z ul. Rynek, na skrzyżowaniu ul. Sandomierskiej, z ul. Zamkową oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 1: na skrzyżowaniu ul. Sandomierskiej z ul. Długą oraz ul. Sandomierskiej z ul. Kolejową w Ćmielowie powstają nowe, bezpieczniejsze przejścia dla pieszych. 

– W ubiegłym roku Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach ogłosił nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, tym razem chodziło o bezpieczne przejścia dla pieszych.  Pod uwagę brano ilość kolizji, zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, a także wypadków. Takie przejścia dla pieszych znajdują się na drodze powiatowej, która biegnie przez cały Ćmielów. Jej zarządcą jest Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św., które odpowiada również za stan tej drogi. Mam nadzieję, że starostwo skutecznie pozyska środki zewnętrzne na jej remont – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.    

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Przypomina, że w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców w ubiegłym roku, za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św., wnioskowała do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego o przebudowę przejść dla pieszych w pasie drogi powiatowej, zwłaszcza przy szkole podstawowej.  

– Udało się i pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 457 320 zł. Niewielkim wkładem własnym, bo wynoszącym po 45 732 zł podzielimy się ze Starostwem Powiatowym w Ostrowcu Św. Miałam na uwadze bezpieczeństwo naszych mieszkańców, a przede wszystkim dzieci, które będą teraz bardziej widoczne na drodze – podsumowuje Joanna Suska.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this