Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

W Ćmielowie zagrają dla chorej Anny Frytek!

Już jutro (sobota, 18 września), jeśli pozwoli na to pogoda, na placu przy Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie odbędzie się koncert ze szczytnym przesłaniem – Ćmielowskie ROCKokocko. Na scenie zaprezentują się: Schizofrenia, Azotox, ArteFakt, Zombie Country, Smoleńsk, HC Bayer. Podczas wydarzenia prowadzona będzie kwesta na leczenie Anny Frytek, mieszkanki Sudołu, która walczy z glejakiem wielopostaciowym. Walka o jej życie, to walka z czasem.

Źródło: pixabay

–  Jako instytucja kultury staramy się, aby w ciągu całego roku każdy znalazł coś dla siebie i teraz przypadła kolej na muzykę rockową. Zachęcam wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w koncercie, nie tylko pasjonatów takiej muzyki, podczas koncertu będzie można bowiem  wesprzeć panią Anię, podopieczną Fundacji „Bo w Nas jest Moc” – wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. 

Anna Frytek ma  55 lat i jestem mamą trójki dzieci. Zawsze najważniejsze było dla niej ich zdrowie i to, aby niczego im w życiu nie brakowało. Do czasu aż z początkiem 2020 roku pojawiły się u niej silne bóle i zawroty głowy. Od czerwca znacznie się nasiliły, odbierając apetyt i siły, uniemożliwiając sen i codzienne funkcjonowanie. 

Wizyty u lekarzy były dość mocno ograniczone przez panującą pandemię koronawirusa, kończyły się  diagnozami typu: zapalenie ucha środkowego i zaleceniami zażywania leków przeciwbólowych. Tak było do sierpnia 2020 roku, do czasu, gdy ból głowy zaczął stawać się nie do zniesienia. Zaczęły pojawiać się też gwałtowne zmiany nastroju, utraty przytomności czy majaczenie.

Niestety świat pani Ani, jak i jej rodziny runął wraz z diagnozą – glejak wielopostaciowy IV stopnia.   Od chwili diagnozy mieszkanka Sudołu przeszła radioterapię i operację usunięcia guza. Niestety, lekarzom nie udało się usunąć go w całości. Obecnie w Polsce nie ma metody skutecznego leczenia glejaka mózgu, takiej która prowadziłaby do wyleczenia pacjenta. Jedyną szansą dla Anny frytek  jest poddanie się innowacyjnej metodzie NanoTherm w klinice w Niemczech. Terapia NanoTherm jest innowacyjną metodą leczenia guzów nowotworowych wykorzystującą połączenie ablacji termicznej z nanotechnologią materiałową. Jest szczególnie obiecująca w przypadku leczenia glejaka wielopostaciowego. 

Niestety, ta metoda leczenia nie jest refundowana przez NFZ i kosztuje ponad 250tys zł (razem z chemioterapią).

Panią Anię w walce o życie i zdrowie wesprzeć będą mogli uczestnicy jutrzejszego (sobota, 18 września) koncertu. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 16.00. Na scenie przy domu kultury wystąpią: Schizofrenia, Azotox, Zombie Country, HC Bayer, Artefakt oraz Smoleńsk. 

– W naszej gminie każdy znajdzie coś dla siebie. Były już wydarzenia dla dzieci, rodzin, osób starszych, teraz wychodzimy na przeciw młodzieży, a także miłośnikom muzyki punk-rockowej. Ten koncert jest wyjątkowy także z innego powodu. Pomocy potrzebuje pani Ania, która zmaga się z ciężką chorobą. Zdrowie nie jest dane nikomu na zawsze. Nie wiemy co będzie jutro, za rok, za kilka lat. Jeśli możemy komuś pomóc nie wahajmy się. 0 do udziału w wydarzeniu zachęca Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Pani Annie pomóc można także TUTAJ

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this