Znajdź nas na

FAKTY

W gminie Bałtów o harmonogramie odbioru odpadów przypomni aplikacja „Kiedy śmieci”!

Bezpłatna aplikacja „Kiedy śmieci!” to harmonogram odbioru odpadów w formie elektronicznej. Od teraz każdy mieszkaniec gminy Bałtów będzie mógł z niej korzystać. Co ważniejsze będzie miał ją przy sobie. – Nie trzeba już drukować harmonogramu odbioru odpadów, ponieważ będzie on już zawsze dostępny „pod ręką”, w telefonie. W świecie, w którym czas jest bardzo cenny, a takie informacje i daty często nam umykają, aplikacja pozwoli nam na lepszą organizację czasu – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Zrzut ekranu: www.kiedysmieci.info

Małgorzata Osuch, pracująca na samodzielnym stanowisku ds. rolnictwa, ochrony środowiska i gospodarki odpadami komunalnymi w Urzędzie Gminy w Bałtowie,  podkreśla, że aplikacja, to nic innego jak elektroniczna wersja tradycyjnego harmonogramu odbioru odpadów. Co najważniejsze jest anonimowa, nie zbiera żadnych danych od mieszkańców.

– My, jako gmina nie udostępniamy nikomu numerów telefonów naszych mieszkańców. Aplikacja działa w ten sposób, że mieszkaniec musi ją pobrać na swój telefon poprzez przeglądarkę internetową. Po zainstalowaniu aplikacji mieszkaniec musi wskazać swoją lokalizację: województwo świętokrzyskie, powiat ostrowiecki, gminę Bałtów, miejscowość w której mieszka np. Maksymilianów. Następnie w formie powiadomienia będzie dostawał   informację o harmonogramie wywozu odpadów. Jeśli aplikację pobierze na swój telefon, informację o odbiorze śmieci otrzyma np.  na dzień przed. Widoczne będą  również terminy kolejnych wywozów – wyjaśnia Małgorzata Osuch.

Aplikacja, to nic innego jak elektroniczna wersja tradycyjnego harmonogramu odbioru odpadów
Źródło: kiedysmieci.info

Dodaje, że sama pobrała już aplikację.

– Jest to bardzo prosta czynność, która zajmuje tylko chwilę. Myślę, że szczególnie przypadnie do gustu młodszym mieszkańcom gminy Bałtów – podsumowuje Małgorzata Osuch.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów dodaje, że aplikacja kosztuje gminę 400 zł na rok.

–   Zdarzały się takie sytuacje, że mieszkańcy zapominali o odbiorze śmieci, albo któryś z sąsiadów wystawił śmieci w innym terminie, niż ten podany w harmonogramie, a reszta mieszkańców się do tego dostosowywała. Teraz aplikacja ułatwi nam organizację czasu.

Podkreśla, że gmina Bałtów prowadzi bardzo zrównoważoną gospodarkę odpadami.

– Poprzez głębokie analizy wiemy, co zrobić, aby te odpady nie drożały, a były tańsze. Wysłaliśmy pisma do gospodarstw agroturystycznych i miejsc, które świadczą  noclegi z prośbą o podpisanie umowy z firmą odbierającą odpady. Teraz odpady te trafiają do puli gospodarstw domowych,  do pojemników mieszkańców. Ma to wpływ na ogólną cenę za śmieci. Konieczne jest zatem doszczelnienie tego systemu. Myślę, że nasza propozycja spotka się ze zrozumieniem właścicieli tych gospodarstw, ponieważ na pewno nie chcieliby aby mieszkańcy gminy Bałtów płacili za śmieci wyprodukowane przez turystów z Polski – tłumaczy Hubert Żądło.  

Aplikacja Kiedy Śmieci dostępna jest tutaj.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this