Znajdź nas na

FAKTY

W gminie Bałtów powstanie „Klub Dziecięcy”!

Mamy dobre wiadomości dla rodziców dzieci z gminy Bałtów w wieku od 1 roku życia do 3 lat. Dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w Bałtowie powstanie pierwszy Klub Dziecięcy. – Zachęcamy rodziców do zapisywania swoich dzieci. Dotychczas maluszki musiały jeździć aż do Ostrowca Św., teraz profesjonalną opiekę będą miały tu na miejscu – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Po Środowiskowym Domu Samopomocy w Wólce Bałtowskiej i Dziennym Klubie Seniora w Okole,  w gminie Bałtów powstanie kolejna jednostka, której do tej pory brakowało, a która przeznaczona będzie dla najmniejszych mieszkańców gminy. „Klub Malucha”, bo o nim mowa, utworzony zostanie w budynku Szkoły Podstawowej w Bałtowie w pomieszczeniach na parterze. Sale zostaną odpowiednio zaadaptowane, zakupione zostanie również wyposażenie dostosowane dla małych dzieci. Będzie to pierwszy tego typu Klub w gminie Bałtów. Jego uczestnikami będą dzieci w wieku od ukończenia 1 roku życia, do końca roku szkolnego, w którym skończą 3 lata. 

– Staramy się jak możemy odwracać negatywne trendy demograficzne i nadrabiać zaległości z lat poprzednich. Po przystąpieniu do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, w ramach której chcemy wybudować mieszkania czynszowe dla młodych, chcemy również zapewnić kompleksową opiekę nad dziećmi do lat trzech. Coś czego w naszej gminie dotychczas nie było – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

Zdjęcie ilustracyjne z otwarcia Szkoły Podstawowej w Bałtowie
Na zdjęciu Hubert Żądło, wójt Bałtowa fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodaje, że nie udałoby się, gdyby nie dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu „Maluch +” w wysokości 124 100 zł na utworzenie miejsc opieki w Klubie Dziecięcym oraz 300 960 zł wsparcia na jego funkcjonowanie. Początkowo w Klubie miejsce znajdzie 10 dzieci. Pierwsze chętne osoby już się zgłosiły.

– Zachęcamy rodziców dzieci, które spełniają lub po nowym roku kalendarzowym będą spełniać kryterium wieku, aby zapisywali je do „Klubu Dziecięcego”. Co ważne, maluszki będą mogły kontynuować edukację w tej samej placówce do 8 klasy szkoły podstawowej. Wyspecjalizowana kadra zapewni im komfortową opiekę, a także naukę poprzez zabawę – podsumowuje wójt.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this