Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W gminie Bałtów ruszyły wypłaty dodatku węglowego!

Ruszyły pierwsze wypłaty dodatku węglowego w gminie Bałtów. Jak wyjaśnia Edyta Giez, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bałtowie wpłynęło 828 wniosków, z czego 453 zostały pozytywnie rozpatrzone. Na bieżąco rozpatrywane są kolejne wnioski i przekazywane świadczenia.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów i Edyta Giez, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bałtowie fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Edyta Giez, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przypomina, że dodatek węglowy to jednorazowe świadczenie, które przyznawane jest gospodarstwom domowym, gdzie głównym źródłem ogrzewania jest paliwo stałe, czyli węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego. Co ważne wskazane przez wnioskodawcę źródło ogrzewania musi być wpisane lub zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

– Przysługuje on osobom, które zamieszkują na terenie gminy Bałtów. Na adres zamieszkania przysługuje tylko jeden dodatek węglowy w wysokości 3 000 zł – przypomina Edyta Giez. 

Do dziś (piątek, 30 września) do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bałtowie wpłynęło 828 wniosków, z czego pozytywnie rozpatrzone są 453. 70 wniosków zostało pozostawionych bez rozpatrzenia. 

– Głównie dlatego, że były składane podwójnie, czyli na jeden adres zamieszkania kilka wniosków, które są weryfikowane – tłumaczy Edyta Giez. 

Dodaje, że środki przekazane zostaną na konto bankowe wnioskodawców, a w przypadku braku konta bankowego – na konta osób wskazanych przez wnioskodawców. 

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów tłumaczy, że we wtorek (27 września) odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Bałtów, która pozwoliła na niezwłoczne przekazanie środków mieszkańcom. W sumie wypłaconych zostanie 1 077 000,00 zł.

– Uważam, że to bardzo duża pomoc i wsparcie dla mieszkańców naszej gminy. Otrzymane środki pozwolą im na dokupienie węgla na te mroźniejsze dni – tłumaczy wójt. 

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać do 30 listopada 2022 roku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this