Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W gminie Ćmielów działa już telefon zaufania! Joanna Suska: Specjalista wysłucha dzieci i dorosłych!

W gminie Ćmielów sprawdziły się już: program lekowy, a także pogotowie zakupowe, które funkcjonuje od początku pandemii. Od dziś mieszkańcy do dyspozycji mają także telefon zaufania dla dzieci i dorosłych. – To kolejna z moich propozycji, której celem jest wyjście w kierunku potrzeb mieszkańców naszej gminy. Pandemia koronawirusa to trudny czas dla nas wszystkich. Nie każdy sobie z nią radzi. Mamy problemy, troski, zmartwienia, które narastają. Teraz dzięki dyżurom specjalisty każdy będzie mógł skorzystać z telefonicznej pomocy – wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa i pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Obecna sytuacja epidemiczna oraz związane z tym zmiany w funkcjonowaniu społecznym mogą znacząco wpływać na nasze samopoczucie, wywołując niepokój oraz lęk. W tym okresie powinniśmy zadbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

507 668 526, to numer gminnego  telefonu zaufania, pod który pomoc znajdzie każdy mieszkaniec gminy Ćmielów. 

– Pomysł pojawił się wraz z wprowadzeniem pogotowia zakupowego dla mieszkańców naszej gminy, które działa nieprzerwanie od marca ubiegłego roku. Mieszkańcy, prosząc o zrobienie zakupów, czy wykupienie leków często rozmawiali, dzielili się troskami i problemami, z osobą, która czekała pod wskazanym numerem telefonu. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób, zarówno młodszych. jak i starszych nie radzi sobie z izolacją, a także tą nietypową sytuacją, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy. Teraz będą mieli szansę na znalezienie pomocy – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa i pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Podkreśla, że czasami zwykła rozmowa z drugim człowiekiem sprawia, że nasze problemy zaczynamy postrzegać z zupełnie innej perspektywy. 

– Młodzież szkolna często nie chce rozmawiać o swoich problemach z rodzicami. Łatwiej będzie im porozmawiać z kimś obcym, zwłaszcza, że jest to rozmowa telefoniczna. Wspólnie zdecydowanie prościej znaleźć sensowne rozwiązanie – dodaje burmistrz i podkreśla, że rozmówcy mają zagwarantowaną anonimowość i dyskrecję. 

Dyżury telefoniczne pełni uprawniony specjalista. Dostępny jest w poniedziałki w godzinach od 7.00 do 11.00,  w czwartki od 12.00 do 20.00, a także w piątki od 7.00 do 11.00. 

– Troski i problemy dzielone z drugim człowiekiem, maleją o połowę – przypomina Joanna Suska.

Telefon zaufania to kolejne z działań z zakresu polityki społecznej, z jakim do mieszkańców gminy Ćmielów wychodzi burmistrz. Od początku pandemii w gminie funkcjonuje pogotowie zakupowe,  kolejny rok z rzędu realizowany jest też program lekowy. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this