Znajdź nas na

FAKTY

W gminie Ćmielów działa już telefon zaufania! Joanna Suska: Specjalista wysłucha dzieci i dorosłych!

W gminie Ćmielów sprawdziły się już: program lekowy, a także pogotowie zakupowe, które funkcjonuje od początku pandemii. Od dziś mieszkańcy do dyspozycji mają także telefon zaufania dla dzieci i dorosłych. – To kolejna z moich propozycji, której celem jest wyjście w kierunku potrzeb mieszkańców naszej gminy. Pandemia koronawirusa to trudny czas dla nas wszystkich. Nie każdy sobie z nią radzi. Mamy problemy, troski, zmartwienia, które narastają. Teraz dzięki dyżurom specjalisty każdy będzie mógł skorzystać z telefonicznej pomocy – wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa i pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Obecna sytuacja epidemiczna oraz związane z tym zmiany w funkcjonowaniu społecznym mogą znacząco wpływać na nasze samopoczucie, wywołując niepokój oraz lęk. W tym okresie powinniśmy zadbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

507 668 526, to numer gminnego  telefonu zaufania, pod który pomoc znajdzie każdy mieszkaniec gminy Ćmielów. 

– Pomysł pojawił się wraz z wprowadzeniem pogotowia zakupowego dla mieszkańców naszej gminy, które działa nieprzerwanie od marca ubiegłego roku. Mieszkańcy, prosząc o zrobienie zakupów, czy wykupienie leków często rozmawiali, dzielili się troskami i problemami, z osobą, która czekała pod wskazanym numerem telefonu. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób, zarówno młodszych. jak i starszych nie radzi sobie z izolacją, a także tą nietypową sytuacją, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy. Teraz będą mieli szansę na znalezienie pomocy – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa i pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Podkreśla, że czasami zwykła rozmowa z drugim człowiekiem sprawia, że nasze problemy zaczynamy postrzegać z zupełnie innej perspektywy. 

– Młodzież szkolna często nie chce rozmawiać o swoich problemach z rodzicami. Łatwiej będzie im porozmawiać z kimś obcym, zwłaszcza, że jest to rozmowa telefoniczna. Wspólnie zdecydowanie prościej znaleźć sensowne rozwiązanie – dodaje burmistrz i podkreśla, że rozmówcy mają zagwarantowaną anonimowość i dyskrecję. 

Dyżury telefoniczne pełni uprawniony specjalista. Dostępny jest w poniedziałki w godzinach od 7.00 do 11.00,  w czwartki od 12.00 do 20.00, a także w piątki od 7.00 do 11.00. 

– Troski i problemy dzielone z drugim człowiekiem, maleją o połowę – przypomina Joanna Suska.

Telefon zaufania to kolejne z działań z zakresu polityki społecznej, z jakim do mieszkańców gminy Ćmielów wychodzi burmistrz. Od początku pandemii w gminie funkcjonuje pogotowie zakupowe,  kolejny rok z rzędu realizowany jest też program lekowy. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Anna Buczkowska: Szkoła nie jest przystankiem. Jest drogą, która otwiera się na nowe horyzonty!

FAKTY

Wzrosła liczba pacjentów oczekujących na wynik testu! Czy trzecia fala pandemii dotarła także do powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Ekspert: po szczepionce AstryZeneki objawy niepożądane występują częściej po pierwszej dawce!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 269 nowych zakażeń, zmarły 3 osoby!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this