Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

W gminie Kunów nie zapominają o najmłodszych! Bogata oferta wakacyjna dla dzieci i młodzieży!

Wakacje to czas beztroskiego wypoczynku. Od kilku już lat, na terenie gminy Kunów, dla najmłodszych mieszkańców organizowane są liczne atrakcje i imprezy, mające na celu zagospodarowanie im czasu wolnego podczas wakacji. W przygotowanie wolnego czasu angażują się m. in.: świetlice środowiskowe, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminne Centrum Informacji. Atrakcyjne zajęcia o charakterze edukacyjno-sportowym, połączone
z profilaktyką uzależnień, prowadzone będą przez całe wakacje na terenie gminy Kunów, w ramach środków pozyskanych z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zajęcia realizowane będą przy zastosowaniu różnych form i metod pracy
z dziećmi i młodzieżą. I tak pojawią się zajęcia edukacyjne, plastyczne, techniczne, muzyczne, teatralne, sportowe, gry i zabawy rozwojowe, konkursy, zagadki, łamigłówki, wycieczki piesze itp. Zajęcia odbywać się będą w każdej miejscowości zgodnie z harmonogramem po 3 godziny zegarowe dziennie (w Publicznej Szkole Podstawowej im. A. Hedy „Szarego” w Kunowie odbędzie się łącznie 27 spotkań), a w świetlicach w pozostałych miejscowościach – po 4 godziny zegarowe dziennie (łącznie 6 spotkań w każdej świetlicy).

Szacowana liczba godzin prowadzonych zajęć od 27 czerwca 2019 roku do 31 sierpnia 2019 roku wyniesie 273godziny. Do przeprowadzenia zajęć w każdej miejscowości zatrudniona będzie, co najmniej dwuosobowa kadra instruktorska. Ponadto każdego dnia zajęć będzie zapewniona opieka pielęgniarska
i poczęstunek dla każdego uczestnika.

Na zakończenie wszystkich zajęć świetlicowych w Publicznej Szkole Podstawowej im. A. Hedy „Szarego” w Kunowie przy ul. Szkolna 1, będzie zorganizowana atrakcja w postaci: suchego basenu i animatora oraz poczęstunek wraz z nagrodami dla dzieci niepełnosprawnych oraz festyn z nagrodami i poczęstunkiem dla pozostałych dzieci, przy budynku byłej szkoły podstawowej w Chocimowie.

W okresie wakacji obie świetlice środowiskowe tj. świetlica środowiskowa w Kunowie oraz świetlica środowiskowa w Kolonii Inwalidzkiej będą funkcjonowały codziennie (oprócz sobót i niedziel), tak jak było to w roku szkolnym. Jednak od 1 lipca do 31 sierpnia zmienią się godziny ich pracy.
W okresie wakacyjnym świetlice będą czynne w godzinach od 8.00 do 16.00.

Na dzieci czekać będą gry i zabawy świetlicowe, zajęcia z rękodzieła, spacery, pikniki, ogniska czy wyjścia do Gminnej Przechowalni Zwierząt w Kunowie. Do tego raz w tygodniu zajęcia rytmiczno-taneczno-portowe z wykwalifikowanym trenerem. 30 czerwca wychowankowie obu placówek wystąpią z krótkim programem artystycznym w trakcie obchodów Dni Kunowa. Pozostałe atrakcje będą ustalane na bieżąco, według potrzeb dzieci przez wychowawców i kierownika świetlic.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Także Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie nie zapomniała o najmłodszych. Zaprasza na bezpłatne zajęcia animacyjne organizowane w ramach akcji „Wakacje w Bibliotece 2019”. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki, w dniach od 1 do 12 lipca w godz. od 11.00 do 13.00. Zapisy prowadzone będą w Oddziale dla Dzieci (I piętro budynku biblioteki). Wśród różnych atrakcji zaplanowano m.in.: „Wakacyjne podróże po literaturze” – wyprawy w różne zakątki świata z książkami o tematyce podróżniczej; „Każdy coś potrafi” – zajęcia plastyczne; „Biblioteka w ruchu” – gry i zabawy na świeżym powietrzu; „Rusz głową” – gry i zabawy logiczne; „Poznaj swoją okolicę” – wycieczki w zaczarowane zakątki gminy.

Jak co roku, w okresie wakacji Gminne Centrum Informacji w Kunowie otwarte jest szczególnie na potrzeby dzieci i młodzieży. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość skorzystania bezpłatnie z komputerów i Internetu. Podczas spotkań pracownicy Gminnego Centrum Informacji przeprowadzą pogadanki oraz przygotują prezentacje na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu w cyberprzestrzeni przez najmłodszych mieszkańców gminy Kunów.

Gmina Kunów corocznie jest również organizatorem imprez o charakterze edukacyjno-sportowym połączonych z profilaktyką uzależnień. Polegają one m.in. na organizowaniu zajęć świetlicowych, tworzeniu warunków do aktywnego i twórczego udziału dzieci w zajęciach, rozwijaniu ich zainteresowań, tworzeniu bezpiecznego środowiska zabawy i wypoczynku. Zajęcia są prowadzone z dziećmi i młodzieżą (w tym osobami niepełnosprawnymi) w wieku szkolnym (uczniowie szkół podstawowych)
w świetlicach przez wykwalifikowaną kadrę, w następujących miejscowościach: Doły Biskupie – budynek szkoły podstawowej, Prawęcin – remiza OSP, Bukowie – budynek po byłej szkole podstawowej, Kolonia Piaski – świetlica, Janik – remiza OSP, Chocimów – budynek po byłej szkole podstawowej, Nietulisko Małe – remiza OSP, Nietulisko Duże – remiza OSP, Kunów– zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych będą się odbywały w Publiczne Szkole Podstawowej im. A. Hedy „Szarego” w Kunowie, ul. Szkolna 1 na sali gimnastycznej.

Począwszy od 2008 roku, uczniowie pochodzący z rodzin o niskich dochodach, uczęszczający do szkół na terenie gminy Kunów, cyklicznie korzystają z wypoczynku letniego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. W tym roku poproszono o wytypowanie czwórki uczniów z terenu naszej gminy.Pobyt na koloniach i obozach jest wolny od opłat, dzieci należy jedynie wyposażyć w niezbędną odzież i przybory toaletowe. Na miejsce zbiórki, uczestników wypoczynku dowozi gmina. W bieżącym roku z wypoczynku skorzysta czworo uczniów: dwóch z Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Hedy „Szarego”” w Kunowie i dwóch z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie.

Ze szczegółowym harmonogramem wszystkich zajęć, w poszczególnych miejscowościach, można się zapoznać na stronie internetowej gminy Kunów: www.kunow.pl lub w Referacie Organizacyjnym, pokój 214.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this