Znajdź nas na

PO GODZINACH

W gminie Kunów nie zapominają o najmłodszych! Bogata oferta wakacyjna dla dzieci i młodzieży!

Wakacje to czas beztroskiego wypoczynku. Od kilku już lat, na terenie gminy Kunów, dla najmłodszych mieszkańców organizowane są liczne atrakcje i imprezy, mające na celu zagospodarowanie im czasu wolnego podczas wakacji. W przygotowanie wolnego czasu angażują się m. in.: świetlice środowiskowe, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminne Centrum Informacji. Atrakcyjne zajęcia o charakterze edukacyjno-sportowym, połączone
z profilaktyką uzależnień, prowadzone będą przez całe wakacje na terenie gminy Kunów, w ramach środków pozyskanych z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zajęcia realizowane będą przy zastosowaniu różnych form i metod pracy
z dziećmi i młodzieżą. I tak pojawią się zajęcia edukacyjne, plastyczne, techniczne, muzyczne, teatralne, sportowe, gry i zabawy rozwojowe, konkursy, zagadki, łamigłówki, wycieczki piesze itp. Zajęcia odbywać się będą w każdej miejscowości zgodnie z harmonogramem po 3 godziny zegarowe dziennie (w Publicznej Szkole Podstawowej im. A. Hedy „Szarego” w Kunowie odbędzie się łącznie 27 spotkań), a w świetlicach w pozostałych miejscowościach – po 4 godziny zegarowe dziennie (łącznie 6 spotkań w każdej świetlicy).

Szacowana liczba godzin prowadzonych zajęć od 27 czerwca 2019 roku do 31 sierpnia 2019 roku wyniesie 273godziny. Do przeprowadzenia zajęć w każdej miejscowości zatrudniona będzie, co najmniej dwuosobowa kadra instruktorska. Ponadto każdego dnia zajęć będzie zapewniona opieka pielęgniarska
i poczęstunek dla każdego uczestnika.

Na zakończenie wszystkich zajęć świetlicowych w Publicznej Szkole Podstawowej im. A. Hedy „Szarego” w Kunowie przy ul. Szkolna 1, będzie zorganizowana atrakcja w postaci: suchego basenu i animatora oraz poczęstunek wraz z nagrodami dla dzieci niepełnosprawnych oraz festyn z nagrodami i poczęstunkiem dla pozostałych dzieci, przy budynku byłej szkoły podstawowej w Chocimowie.

W okresie wakacji obie świetlice środowiskowe tj. świetlica środowiskowa w Kunowie oraz świetlica środowiskowa w Kolonii Inwalidzkiej będą funkcjonowały codziennie (oprócz sobót i niedziel), tak jak było to w roku szkolnym. Jednak od 1 lipca do 31 sierpnia zmienią się godziny ich pracy.
W okresie wakacyjnym świetlice będą czynne w godzinach od 8.00 do 16.00.

Na dzieci czekać będą gry i zabawy świetlicowe, zajęcia z rękodzieła, spacery, pikniki, ogniska czy wyjścia do Gminnej Przechowalni Zwierząt w Kunowie. Do tego raz w tygodniu zajęcia rytmiczno-taneczno-portowe z wykwalifikowanym trenerem. 30 czerwca wychowankowie obu placówek wystąpią z krótkim programem artystycznym w trakcie obchodów Dni Kunowa. Pozostałe atrakcje będą ustalane na bieżąco, według potrzeb dzieci przez wychowawców i kierownika świetlic.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Także Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie nie zapomniała o najmłodszych. Zaprasza na bezpłatne zajęcia animacyjne organizowane w ramach akcji „Wakacje w Bibliotece 2019”. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki, w dniach od 1 do 12 lipca w godz. od 11.00 do 13.00. Zapisy prowadzone będą w Oddziale dla Dzieci (I piętro budynku biblioteki). Wśród różnych atrakcji zaplanowano m.in.: „Wakacyjne podróże po literaturze” – wyprawy w różne zakątki świata z książkami o tematyce podróżniczej; „Każdy coś potrafi” – zajęcia plastyczne; „Biblioteka w ruchu” – gry i zabawy na świeżym powietrzu; „Rusz głową” – gry i zabawy logiczne; „Poznaj swoją okolicę” – wycieczki w zaczarowane zakątki gminy.

Jak co roku, w okresie wakacji Gminne Centrum Informacji w Kunowie otwarte jest szczególnie na potrzeby dzieci i młodzieży. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość skorzystania bezpłatnie z komputerów i Internetu. Podczas spotkań pracownicy Gminnego Centrum Informacji przeprowadzą pogadanki oraz przygotują prezentacje na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu w cyberprzestrzeni przez najmłodszych mieszkańców gminy Kunów.

Gmina Kunów corocznie jest również organizatorem imprez o charakterze edukacyjno-sportowym połączonych z profilaktyką uzależnień. Polegają one m.in. na organizowaniu zajęć świetlicowych, tworzeniu warunków do aktywnego i twórczego udziału dzieci w zajęciach, rozwijaniu ich zainteresowań, tworzeniu bezpiecznego środowiska zabawy i wypoczynku. Zajęcia są prowadzone z dziećmi i młodzieżą (w tym osobami niepełnosprawnymi) w wieku szkolnym (uczniowie szkół podstawowych)
w świetlicach przez wykwalifikowaną kadrę, w następujących miejscowościach: Doły Biskupie – budynek szkoły podstawowej, Prawęcin – remiza OSP, Bukowie – budynek po byłej szkole podstawowej, Kolonia Piaski – świetlica, Janik – remiza OSP, Chocimów – budynek po byłej szkole podstawowej, Nietulisko Małe – remiza OSP, Nietulisko Duże – remiza OSP, Kunów– zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych będą się odbywały w Publiczne Szkole Podstawowej im. A. Hedy „Szarego” w Kunowie, ul. Szkolna 1 na sali gimnastycznej.

Począwszy od 2008 roku, uczniowie pochodzący z rodzin o niskich dochodach, uczęszczający do szkół na terenie gminy Kunów, cyklicznie korzystają z wypoczynku letniego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. W tym roku poproszono o wytypowanie czwórki uczniów z terenu naszej gminy.Pobyt na koloniach i obozach jest wolny od opłat, dzieci należy jedynie wyposażyć w niezbędną odzież i przybory toaletowe. Na miejsce zbiórki, uczestników wypoczynku dowozi gmina. W bieżącym roku z wypoczynku skorzysta czworo uczniów: dwóch z Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Hedy „Szarego”” w Kunowie i dwóch z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie.

Ze szczegółowym harmonogramem wszystkich zajęć, w poszczególnych miejscowościach, można się zapoznać na stronie internetowej gminy Kunów: www.kunow.pl lub w Referacie Organizacyjnym, pokój 214.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samorządowe Kolegium Odwoławcze przyznało nam rację! Jak zachowa się ostrowiecki urząd miasta?

FAKTY

Coraz więcej pytań wokół projektu rewitalizacji Bałtowa!

FAKTY

Wizyta dyplomatów, środki na oddziały położnicze i dofinansowanie unijne – tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie!

FAKTY

Czy dyrektor ostrowieckiego szpitala manipuluje faktami?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this