Znajdź nas na

FAKTY

W gminie Kunów o odbiorze śmieci przypomni aplikacja!

Gmina Kunów „idzie z duchem czasu”. Teraz o odbiorze śmieci mieszkańcom przypomni bezpłatna aplikacja, którą zainstalować mogą na telefony. Aplikacja „Kiedy Śmieci” jest certyfikowana i dostępna w sklepach Google Play (telefony z Android) oraz AppStore (telefony Apple z systemem iOS). – Aplikacja przesyła przypominania o terminach odbioru odpadów, a także daje możliwość przeglądania harmonogramu ich odbioru. Co najważniejsze jest prosta w obsłudze, zupełnie bezpieczna i anonimowa, nie zbiera bowiem żadnych danych – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, który zainstalował aplikację również na swoim telefonie.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

„Kiedy Śmieci” to ogólnopolska, darmowa aplikacja udostępniająca harmonogramy odbioru odpadów komunalnych. Dzięki niej każdy mieszkaniec gminy Kunów, który zdecyduje się na jej zainstalowanie będzie otrzymywałj powiadomienia o:

  • o terminach odbioru odpadów, ma możliwość ustawienia ile dni wcześniej i o której godzinie ma się pojawić przypomnienie;
  • daje możliwość przeglądania harmonogramu odbioru odpadów;
  • zawiera informacje o Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kunowie tzw. PSZOK;
  • posiada bazę wiedzy dot. selektywnej zbiórki odpadów komunalnych;
  • zawiera podstawowe informacje o systemie odbioru odpadów oraz umożliwia przesyłanie wiadomości przez Urząd Miasta i Gminy w Kunowie do mieszkańców.

Aplikacja „Kiedy Śmieci” jest certyfikowana i dostępna w sklepach Google Play (telefony z Android) oraz AppStore (telefony Apple z systemem iOS).

Źródło: Gmina Kunów

Aby pobrać aplikację można również  zeskanować kod QR z poniższego obrazka. Aplikacja jest anonimowa, nie zbiera żadnych danych i nie wymaga podawania jakichkolwiek danych osobowych, w tym numeru telefonu.  

Po jej zainstalowaniu należy wpisać nazwę gminy, a następnie wybrać ulicę lub miejscowość. 

– Jako gmina idziemy z duchem czasu. Staramy się, jeżeli jest taka możliwość, ograniczać zużycie papieru. Aplikacja „Kiedy Śmieci”, to kolejne ułatwienie życia mieszkańcom w gminie Kunów. Nie każdy z nas pamięta o odbiorze odpadów. Ta aplikacja nie pozwoli nam o tym zapomnieć przesyłając powiadomienie tekstowe i dźwiękowe. Posiada także walor edukacyjny. Można dowiedzieć się w jaki sposób powinniśmy segregować śmieci. Będziemy ją wykorzystywać także do informowania mieszkańcach o innych ważnych, bądź też pilnych zdarzeniach – tłumaczy Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

Źródło: FB Lech Łodej

Przyznaje, że zainstalował aplikację w dniu, gdy została uruchomiona w gminie Kunów.

– Namawiam wszystkim, aby ją zainstalowali dla swojej wygody, a także komfortu. Jest bezpieczna, łatwa w użyciu, nie zbiera żadnych danych. Co ważne jest też bardzo prosta w obsłudze. Myślę, że nie będzie problemu z jej obsługą. Prosiłbym tylko, aby osobom starszym pomóc w jej zainstalowaniu. Jako urząd prowadziliśmy szkolenia informatyczne za darmo dla osób starszych. Myślę, że teraz się im to przyda – podsumowuje.                  

W przypadku uwag do systemu odbioru odpadów komunalnych lub aplikacji, można zgłaszać je pod nr tel.: 667 920 010.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this