Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W kalendarzu wiosna, za oknami – zima! Policja apeluje o ostrożność na drogach!

Padający śnieg, to nie primaaprilisowy żart, a rzeczywistość z jaką mierzą się dziś (1 kwietnia) kierowcy na terenie powiatu ostrowieckiego. Także wczoraj ostrowieccy policjanci mieli dużo pracy, a to za sprawą 6 zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu. Niestety wpływ na to miała nie tylko pogoda, ale i nieostrożność kierowców. – W związku z panującymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Rozważne poruszanie się na pewno zapobiegnie takim i podobnym zdarzeniom drogowym – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Ulica Eugeniusza Kwiatkowskiego w Ostrowcu Św. 1 kwietnia 2022 r. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Wczorajsza (czwartek, 31 marca ) warunki atmosferyczne i nieostrożność kierowców sprawiły, że na drogach powiatu ostrowieckiego doszło do 6 kolizji drogowych. Pomimo że kalendarz wskazuje na wiosnę nadal, występują opady śniegu lub śniegu z deszczem. Niestety takie warunki atmosferyczne nie sprzyjają żadnemu uczestnikowi ruchu drogowego. Towarzysząca opadom śliska nawierzchnia jezdni sprzyja za to stłuczkom i potrąceniom. 

– Codziennie każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego i to od nas samych zależy czy na drodze będzie bezpiecznie – przypomina Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Apeluje również do pieszych, aby nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Pieszy ma tam pierwszeństwo, ale warto zastosować zasadę ograniczonego zaufania. 

– Z kolei kierowców prosimy o dostosowanie stylu jazdy do zmieniających się warunków atmosferycznych oraz o zachowanie bezpieczniej odległość od poprzedzających ich aut . Aby zapobiec większej ilości kolizji i wypadków, to głównie kierowcy muszą wykazać się zdrowym rozsądkiem i wyobraźnią – podsumowuje Ewelina Wrzesień. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this