Znajdź nas na

FAKTY

W Nietulisku Dużym będą kryte korty tenisowe?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem na terenie boiska przy Publicznej Szkole Podstawowej imienia Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym staną kryte korty do tenisa ziemnego. – Nasza gmina „sportem stoi”. Jest spore zainteresowanie tenisem ziemnym wśród najmłodszych mieszkańców. W jego popularyzacji pomaga zaprzyjaźnione stowarzyszenie – „WINNER” – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Fot. Zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay

– Korty, które znajdują się na terenie ruin walcowni będą jeszcze funkcjonowały, jednak po utworzeniu muzeum na otwartym powietrzu, chcemy przenieść je na teren boiska szkolnego przy szkole podstawowej w Nietulisku Dużym. Przedstawiciele konserwatora, którzy gościli w naszej gminie zasugerowali, aby kolorystyka tego obiektu utrzymana była w barwach zgniłej zieleni lub khaki. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ustala przeznaczenie tego terenu właśnie pod obiekt sportowy – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

Dodaje, że w gminie jest spore zainteresowanie tenisem ziemnym. W jego popularyzacji pomaga Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe „WINNER”, które organizuje m.in.  bezpłatne zajęcia tenisowe dla najmłodszych mieszkańców gminy Kunów. 

– Długo czekaliśmy na taką informację.  Zapotrzebowanie na korty w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego jest bardzo duże. W naszych rozgrywkach ligowych co roku uczestniczy około 100 osób. W sezonie zimowym nie mają gdzie grać. Dużo osób dojeżdża więc na korty do Starachowic, Kielc, czy Radomia,  Raz do roku OST„WINNER” organizuje wyjazdowy Noworoczny Turniej Deblowy, podczas którego 24 naszych tenisow pokonuje ponad 60 km w jedną stronę by wziąć udział w zawodach – wyjaśnia Rafał Lipczyński, członek Zarządu OST „Winner”. 

Lech Łodej dodaje, że o finansowanie infrastruktury tenisowej  samorząd starał się będzie w ramach Programu „Tenisowa Polska”. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this