Znajdź nas na

GMINA BAŁTÓW

W Okole powstało nowe Koło Gospodyń Wiejskich! Zdzisław Mierzejewski: Chcemy, aby ludzie żyli ze sobą, a nie tylko się mijali!

Okół rozwija się nie tylko pod względem infrastrukturalnym. Oprócz kanalizacji, której drugi etap wkrótce się zakończy, mieszkańcy stawiają również na wspólną integrację. Od niedawna działa tam również Koło Gospodyń Wiejskich „Okolanki jak rumianki”, któremu kibicują i które wspierają Zdzisław Mierzejewski i Jerzy Dunal, radni Rady Gminy w Bałtowie.

Zdzisłąw Mierzejewski zaoferował bezpłatną pomoc przy remoncie pomieszczeń, w których swoją siedzibę będzie mieć Koło for. Gmina Bałtów

„Okolanki jak rumianki”, to nazwa nowego Koła Gospodyń Wiejskich, które od niedawna funkcjonuje na terenie gminy Bałtów. Powstało dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy mieszkańców Okołu oraz radnych: Zdzisława Mierzejewskiego i Jerzego Dunala. 

Jak wyjaśnia Zdzisław Mierzejewski, zainteresowanie Kołem jest spore. Aktualnie należy do niego ponad 30 osób. 

– Staramy się teraz uporządkować, odnowić i umeblować siedzibę Koła, która znajduje się w pomieszczeniach po dawnej świetlicy w Domu Ludowym w Okole. Pomagam ile mogę. Udało się wyremontować jedno pomieszczenie. Malowanie, szpachlowanie i tapetowanie mamy tam już za sobą. Teraz rozpoczęliśmy remont drugiego z pomieszczeń, dzięki wsparciu gminy. Mamy pomoc pracowników z gminy, gmina zakupiła  także materiały remontowe. Mam nadzieję, że to odnowione miejsce posłuży paniom i panom z Okołu – wyjaśnia Zdzisław Mierzejewski. 

fot. Gmina Bałtów

Na razie w kole są same panie, choć jak zapewnia radny, mężczyźni też znajdą w nim swoje miejsce. „Okolanki jak rumianki” liczą już ponad 30 uczestników, ale chętnych jest coraz więcej. Pierwszym wspólnie zorganizowanym wydarzeniem będą „Andrzejki”, które staną się szansą na jeszcze lepszą integrację. 

– Okół bardzo się zmienia, zarówno pod względem otaczającej nas infrastruktury, jak i pod względem mentalności. W grudniu zakończy się drugi etap kanalizacji, na którą mieszkańcy nie wydali nawet złotówki. Wzrastają ceny działek, a i zainteresowanie osiedleniem się na terenie Okołu jest dużo większe. Zależy nam, aby nasi mieszkańcy więcej z sobą rozmawiali, spotykali się. Staramy się wrócić do starych, dobrych czasów, aby ludzie ze sobą żyli, a nie tylko się mijali – tłumaczy radny.

Dodaje, że wkrótce do użytku oddany zostanie Dzienny Dom Seniora w Okole, w którym swoje miejsce znajdą seniorzy z gminy Bałtów. Zamiast spędzać czas w czterech ścianach, będą mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania. 

Swoją siedzibę Koło będzie miała w Domu Ludowym fot. Gmina Bałtów

– Widzę spore zmiany w Okole. Teraz, gdy mamy nową radę, naszego pana wójta, dbamy o wszystkie miejscowości w gminie, aby w każdej z nich coś się działo. To my jesteśmy dla społeczeństwa, a nie społeczeństwo dla nas. A oprócz tego, jako radni rozumiemy się nawzajem, mamy wsparcie wójta  i to przynosi dobre efekty – podsumowuje Zdzisław Mierzejewski.  

fot. Gmina Bałtów
fot. Gmina Bałtów

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this