Znajdź nas na

FAKTY

W Ostrowcu Św. ruszyła kwalifikacja wojskowa!

Książeczka wojskowa, kategoria zdrowia i wniosek do służby w 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w jednym miejscu. Dziś (poniedziałek, 17 maja) ruszyły tegoroczne kwalifikacje wojskowe na terenie województwa świętokrzyskiego. Inauguracja miała miejsce w siedzibie 103 batalionu lekkiej piechoty w Ostrowcu Świętokrzyskiej.

Źródło: 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. cc. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt”

Od 17 maja do 19 października 2021 roku  na terenie województwa świętokrzyskiego będą trwały kwalifikacje wojskowe. Zostaną przeprowadzone przez Powiatowe Komisje Lekarskie, pracujące i orzekające o zdolności do służby wojskowej w każdym z czternastu powiatów. Stawienie się na wezwanie komisji jest dużą szansą dla poborowych, których w tegorocznych kwalifikacjach weźmie udział ponad siedem i pół tysiąca.  W jednym miejscu i czasie mogą oni uzyskać orzeczenie lekarskie z określoną kategorią zdrowia, zostanie im założona ewidencja wojskowa, otrzymają książeczkę wojskową, ale mogą też złożyć wniosek do służby w 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

– Kwalifikacja wojskowa to dobry moment dla młodych ludzi, by rozważyć kierunki swojego życiowego rozwoju. Służba w 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej  umożliwia pogodzenie dotychczasowej aktywności ze służbą Ojczyźnie i społeczeństwu województwa świętokrzyskiego – mówi  płk Grzegorz Motak,  dowódca 10. ŚBOT.

W uroczystej inauguracji udział wzięli m.in. Jarosław Rusiecki (senator RP), Marzena Dębniak (starosta ostrowiecki) i Zbigniew Koniusz (wojewoda świętokrzyski)
Źródło: 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. cc. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt”

Dziś, 17 maja, w ostrowieckiej siedzibie 103 bataliony lekkiej piechoty 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. W Ostrowieckiej Powiatowej Komisji Lekarskiej inauguracji dokonali: wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, senator RP Jarosław Rusiecki, dowódca 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej –  płk Grzegorz Motak, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego – płk Jarosław Molisak, przedstawiciele WKU oraz  Marzena Dębniak, Starosta Powiatu Ostrowieckiego. 

W tym roku przy komisjach na terenie województwa świętokrzyskiego organizowane są punkty rekrutacyjne, zorganizowane przez 10. Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej. U rekrutrów będzie można uzyskać informacje na temat specyfiki służby, zasad naboru, poznać wyposażenie Terytorialsów, a także wypełnić i złożyć wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej.

Źródło: 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. cc. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt”

– Termin najbliższych szkoleń podstawowych rozpoczynających służbę w 10 ŚBOT  jest zaplanowany w dniach 12-27 czerwca oraz 3-18 lipca. Ochotnicy, którzy u naszych rekruterów  złożą wnioski o powołanie do służby w WOT podczas kwalifikacji w najbliższym czasie będą mogli rozpocząć służbę w powyższych terminach – dodaje kpt. Marcin Kowal oficer prasowy 10. ŚBOT. 

Tegoroczne kwalifikacje wojskowe odbędą się z zachowaniem obowiązujących przepisów epidemiologicznych dot. COVID – 19  i z zachowaniem odpowiednich obostrzeń stosując się do zasad – Dystans !  Dezynfekcja!  Maseczka! . 

Służba w 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej pozwala na godzenie nauki, pracy zawodowej i życia osobistego z wojskiem. Jest szansą na sprawdzenie siebie, na zdobycie nowych umiejętności, podniesienie sprawności fizycznej, ale przede wszystkim to służba Ojczyźnie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this